Yeni Ekran Kartlı Laptoplar Beklenmeli mi?

Brcserkan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle laptop alma kararım kesin, yalnız 1 konuda düşünceye düşmüş durumdayım. Technopat tanıtımında bulduğum aracılar sayesinde Alienware laptop almak için görüşmelere başlamıştım. Fakat şu sıralar bildiğiniz gibi ekran kartında yeni bir devir açılıyor. 14nm-16nm devri, (yanlışım varsa düzeltin) ve oradan buradan duyduğum bilgilerde bu ekran kartındaki değişim laptoplarada uğrayacak ve sonuç olarak laptoplarda fiyatlarda iyi şeyler gözlenebilir diye okudum. Sizce laptop almak için beklemeli miyim yoksa zaten bir şey kaybetmezsin al gitsin mi dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bekle derim, güç tüketimi düşecek veya eski nesilde tüketilen güç sabit kalacak, performans artacak. AMD yeni mobil ekran kartlarını duyurmuştu.

Ben bekle derim, güç tüketimi düşecek veya eski nesilde tüketilen güç sabit kalacak, performans artacak. AMD yeni mobil ekran kartlarını duyurmuştu.
evet öncelikle bu bilgi için teşekkürler ama alacağım ekran kartı AMD değil Nvidia alacağım laptopta GTX965M var şuanda yeni nesili bekleyeyim mi sizce ? yani en azından eylüle kadar gelmiş olmasını isterim çünkü Üniversiteye giderken bir laptopa ihtiyacım olacak

evet öncelikle bu bilgi için teşekkürler ama alacağım ekran kartı AMD değil Nvidia alacağım laptopta GTX965M var şuanda yeni nesili bekleyeyim mi sizce ? yani en azından eylüle kadar gelmiş olmasını isterim çünkü Üniversiteye giderken bir laptopa ihtiyacım olacak

Bu seni idare eder elindeki kart hiç de kötü değil. 1080M'li gaming laptopları beklemen senin yararına.

Amd her zaman f/p olarak nvidia'dan üstündü ve ''gördük'' dediğin nedir ? daha kaç tane ekran kartını çıkarttı da gördün

Kardeş fiyatı miyatı bilmem sen yukarda f/p yazmadın. Çıkardıkları kartı görmedin mi ? GTX 1080'i alacağın parayla 2 tane alıp aynı performansı alıyormuşsun :D Onu CFx ile bağlayıp elektrik faturasına vereceğin parayla GTX 1080 al daha iyi. :) AMD = pişmanlık.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı