Yeni fareye alışma süreci ne kadar sürer?

Fareyi tam kavrayarak tutuyorsan alçak fareler sıkıntı yapabilir. Elimizin doğal duruşuna ters alçak fareyi tam kavramak. Yüksekliği daha fazla olan tabiri caizse kambur gibi sırt kısmı yüksek fareler daha iyi geliyor bana.

Şu şekilde kullanıyorum hocam genelde ve evet bence de kavrayarak kullananlar icin cok sıkıntılı.

Ben 1 haftada alıştım. ASUS TUF m3'ten Razer Viper 8KHz geçmiştim.

Özellikle multiplayer odaklı oyunlarda hassasiyet konusunda ve elim büyük olduğu için fareyi kavrama konusunda sıkıntı yaşamıştım. 1 2 haftaya alışmıştım.

Hocam şu an 2 gün oldu serçe ve yüzük parmagım biraz rahatsız oluyor eski mouse da o parmaklar için destek vardı bu normal midir yoksa elimden kaynaklı mı? Belki bigliniz vardır diye soruyorum da.

Dosya Ekleri

• 22222.png
    22222.png
    40,5 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Selam arkadaşlar, aslında bu konuyu sohbet amaçlı sizlerde aynı duyguyu yaşadınız mı sormak istiyorum uzun zamandır Rampage X jammer fare kullanıyordum bugün SteelSeries Rival 3'e geçiş yaptım ve fareyi tutunca bir garıp hissettiriyor alışamayacak gibi hissediyorum. Elim büyük değıl genel olarak claw şeklinde tutuyorum. Sizler yeni fare aldıgınızda ne gibi sorunlar yaşadınız?
hocam ben de rival 3 e geçtim ancak alışamadım bileğimi falan ağrıtıyor sende de oldu mu bu durum çok kafaya taktım

Özellikle multiplayer odaklı oyunlarda hassasiyet konusunda ve elim büyük olduğu için fareyi kavrama konusunda sıkıntı yaşamıştım. 1 2 haftaya alışmıştım.
ilk zamanlar ağrı falan yaptı mı hiç elinde veya bileğinde

Hocam ben de Rival 3'e geçtim ancak alışamadım bileğimi falan ağrıtıyor sende de oldu mu bu durum çok kafaya taktım

İlk zamanlar ağrı falan yaptı mı hiç elinde veya bileğinde

Hocam bir haflatık kullanımdan sonra dün akşam yoğun bilek ve kol ağrısından dolayı kaldırdım eski mouseuma geçtim ağrılar yavaş yavaş azaldı. Rival 3'ü kullandıkça alışılacağını sanmıyorum. Maalesef elimde kaldı ya birine satacağım ya da lazım olabilecek bir güne saklayacağım.

Aslında bilmiyorum çok uzun zamandır sağ el destekli mouse kullandığım için de olabılır ama bu ağrılar normal değildi.

Hocam bir haflatık kullanımdan sonra dün akşam yoğun bilek ve kol ağrısından dolayı kaldırdım eski mouse ma geçtim ağrılar yavaş yavaş azaldı. Rival 3 ü kullandıkça alışılacağını sanmıyorum. Maalesef elimde kaldı ya birine satıcam yada lazım olabilecek bir güne saklayacağım.
aynı şekil, ben de iade edicem sanırım mouse iyi hoş ama büyük elliler için resmen ölüm

Selam arkadaşlar, aslında bu konuyu sohbet amaçlı sizlerde aynı duyguyu yaşadınız mı sormak istiyorum uzun zamandır Rampage X jammer fare kullanıyordum bugün SteelSeries Rival 3'e geçiş yaptım ve fareyi tutunca bir garıp hissettiriyor alışamayacak gibi hissediyorum. Elim büyük değıl genel olarak claw şeklinde tutuyorum. Sizler yeni fare aldıgınızda ne gibi sorunlar yaşadınız?

1 ayda alışırsın. Ben gemi gibi fareden 60 gramlık Viper Mini'ye geçip alıştıysam her fareye alışılır.

Aynı şekil, ben de iade edeceğim sanırım mouse iyi hoş ama büyük elliler için resmen ölüm

Aslında benim elim büyük değil 15CM'lik bir uzunluga sahip elim ama dediğim gibi ağrılardan kullanımı kestim.

1 ayda alışırsın. Ben gemi gibi fareden 60 gramlık Viper Mini'ye geçip alıştıysam her fareye alışılır.

Hocam oyunlarda çok rahatsız oluyorum heleki LoL gibi oyunlarda geri taksammı diye kararsız kaldım.

Elinize gerçekten uyan bir fareye günler hatta saatler içinde alışırsınız. Diğer türlü sağlık sorunlarını da beraberinde getirir sizi rahatsız eden (ağırlığına alışmak vs. değil bariz elinize veya bileğinize filan zorluk çıkarıp ağrı yapıyorsa) fare. Steelseries Sensei Raw farede yaşamıştım.

Hocam post biraz eski ama alıştın mı fareye ? Acaba ? Ben %100 speed mousepad + steelseries aerox 5 kablosuza geçtim bileğimi ağrıttı alışamadım daha çok aşırı kayıyor fareyi tutamıyorum fps oyunlarda sizce alışabilir miyim eski fare rival 710 mousepad %50 speed

Hocam post biraz eski ama alıştın mı fareye? Acaba? Ben %100 Speed mouse pad + SteelSeries Aerox 5 kablosuza geçtim bileğimi ağrıttı alışamadım daha çok aşırı kayıyor fareyi tutamıyorum FPS oyunlarda sizce alışabilir miyim eski fare Rival 710 mouse pad %50 Speed

Maalesef alışamadım hocam biraz daha kullanmayı denedim artık ağrılar ciddileşince satmak zorunda kaldım şu anda SteelSeries Prime kullanıyorum bir sıkıntım yok.

Siz ne kadar süredir kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı