Yeni FreeDOS laptop için orijinal Windows ürün anahtarı nereden alınır?

😅 Pardon hocam "slmgr /dli" olacaktı.
Dediğiniz gibi gözüküyor hocam. Ama formattan sonra direk etkinleşiyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Yöntemini anlat da doğru mu yanlış mı karar verelim.

Bizler genel olarak o 100 TL'ye ya da 70 TL'ye satılan keyleri kullanıyoruz sorunsuz.

O kadar ucuza satılma sebebini şirketlerin artan keyleri olması diye biliyorum. Güvenilir mi evet güvenilir ama ileride Microsoft bunları iptal ederse bir söz hakkınız olmaz çünkü Microsoft'a göre yasal değil. İptal etmeleride aşırı zor çünkü binlerce key var hepsini nasıl tespit edecekler. Benim yaptığım ise şöyle işliyor. Zamanında windows 7 yi korsan kullandığın zaman windows 10 a update üzerinden yükseltsen microsoft bilgisayarına retail bir key tanımlıyordu. Benim yaptığım yol ise yapımcının açıklamasına göre bu şekilde işliyor. Windows 7 den windows 10 a yükseltmiş gibi yapıp donanımımı microsoft sunucularına kaydediyor. Bu sayede format atsam bile bilgisayarım orijinal oluyor.

Anladım, ben de bu keylerden alacağım o zaman. Peki şirketlerin artan keyleri ne demek tam olarak? Ve yasal olmayan bir şeyi nasıl üretebiliyorlar?

Bir de gerçekten cevaplarsanız sevinirim. İnternette aynı keyi kullanan binlerce insan oluyor. Bu güvenlik problemi değil mi? İnsanların bilgisayarları windows hesapları arasında bir iletişim olmuyor mu?

Daha da önemlisi bu sağlam lisans gibi key satan siteler de aynı şekilde 1 key i birçok kişiye mi satıyor yoksa sadece alan kişiye mi özel?

Cevaplarınız ve bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim.

Anladım, ben de bu keylerden alacağım o zaman. Peki şirketlerin artan keyleri ne demek tam olarak? Ve yasal olmayan bir şeyi nasıl üretebiliyorlar?

Bir de gerçekten cevaplarsanız sevinirim. İnternette aynı keyi kullanan binlerce insan oluyor. Bu güvenlik problemi değil mi? İnsanların bilgisayarları windows hesapları arasında bir iletişim olmuyor mu?

Daha da önemlisi bu sağlam lisans gibi key satan siteler de aynı şekilde 1 key i birçok kişiye mi satıyor yoksa sadece alan kişiye mi özel?

Cevaplarınız ve bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim.
Bir şirket diyelim topluca key alıyor. 100 adet bilgisayarları var ama 200 tane lisans kodu aldılar. Arta kalanları satıyorlar işte ben böyle biliyorum. Satılan keylerin türü farklı. Başka cihazla aralarında iletişim olmaz. Oem ve retail keyler tek kişiye satılıyor. Mak keyler 1 den fazla kişiye satılıyor onlarda farklı bir yolla etkinleştiriliyor. Güvenlik problemi falan olmuyor.

Bir şirket diyelim topluca key alıyor. 100 adet bilgisayarları var ama 200 tane lisans kodu aldılar. Arta kalanları satıyorlar işte ben böyle biliyorum. Satılan keylerin türü farklı. Başka cihazla aralarında iletişim olmaz. Oem ve retail keyler tek kişiye satılıyor. Mak keyler 1 den fazla kişiye satılıyor onlarda farklı bir yolla etkinleştiriliyor. Güvenlik problemi falan olmuyor.

Hmm o zaman bu bir orijinal key ise örnek vermek için bağlantı paylaşmamda problem yok.

Mesela "sağlam lisans" ile bir oem var bir normal var. Oem güvenilir olan o zaman doğru mu anladım? Eğer doğru anladıysam ilk paylaştığım bağlantı mak oluyor ve birden fazla kişiye satılıyor.

Ve oem direk bilgisayarın anakartına tanımlanıyor benden başka kişi kullanamıyor. Onaylarsanız sevinirim.

Öneri olarak da Home mu yoksa pro mu almalıyım? Geçmişte pro da çok gereksiz şeyler var gereksiz bilgisayarı zorlayabilir diye bir şey okumuştum. O sebeple home bakıyorum sadece.

Geri
Yukarı