Yeni gözlük alınınca eski gözlüğe ne olur?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
9-10 ay önce göz doktoruna gittiğimde gözlerimin birisinin 0.25 diğerinin 0.50 olduğunu öğrendim ve buna engel olmak için gözlük aldım ama gözlüğü alırken ailemin istediğini aldım ve bana yakışmadı. Bu gözlüğü sadece evde takma kararı aldım ama bunaltıyor gözlük takmak bile istemiyorum. Şekli falan çok çirkin geliyor, hangi akılla aileme uydum bilmiyorum. Gözlüğü değiştirmek istiyorum ama o gözlüğü 500-600TL'ye almıştık uzağı göremediğim için. Bunu başka bir gözlük alarak değiştirmek istiyorum ama bu kullandığım gözlük ne olacak? İade edebilir miyim Atasun'dan almıştım. Veya göz numaramın büyümesine engel olacak şeyler var mı? Yani yeni gözlük almak istiyorum fakat bu şu anki kullandığım gözlük ne olacak?

9-10 ay önce göz doktoruna gittiğimde gözlerimin birisinin 0.25 diğerinin 0.50 olduğunu öğrendim ve buna engel olmak için gözlük aldım ama gözlüğü alırken ailemin istediğini aldım ve bana yakışmadı. Bu gözlüğü sadece evde takma kararı aldım ama bunaltıyor gözlük takmak bile istemiyorum. Şekli falan çok çirkin geliyor, hangi akılla aileme uydum bilmiyorum. Gözlüğü değiştirmek istiyorum ama o gözlüğü 500-600TL'ye almıştık uzağı göremediğim için. Bunu başka bir gözlük alarak değiştirmek istiyorum ama bu kullandığım gözlük ne olacak? İade edebilir miyim Atasun'dan almıştım. Veya göz numaramın büyümesine engel olacak şeyler var mı? Yani yeni gözlük almak istiyorum fakat bu şu anki kullandığım gözlük ne olacak?

Göz numarasını durduracak herhangi bir şey yok, yaşınıza bağlı olarak tekrar muayene olmanız bile gerekebilir. Gözlük konusuna gelince de aldığınız yerle görüşmeniz gerekiyor fakat üzerinden o kadar zaman geçtikten sonra kullanılmış bir gözlüğü değişim yapacaklarını zannetmiyorum. Yine de şansınızı denemenizde fayda var, bol şans.

Cam, çerçeveye göre sekillendiriliyor dolayısıyla alacağın çerçeve yine benzer olacaktır camdan kaynaklı. İade etmen bir anlam ifade etmez ki iade edilmesi imkansız gibi bir şey kişiye özel camların. 10 yıldır gözlük takan biri olarak verebileceğim tavsiye: gözün yorulsun yorulmasın 30 en fazla ise 60 dk'da bir gözünü balkonda vs. uzaklara bakarak dinlendirmen. Genetik olarak yükselecekse belli bir yere kadar yükseliyor, çaresi yok. 15 yaşında olduğunu farzedersek dediğim gibi dinlendirirsen gözün pek fazla artmayacaktır. 20'li yaşlarında da sifirlanabilir. Erken takmaya baslamamissin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı