Yeni HDD disk yönetiminde görünmüyor

axxiel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bugün yeni bir HDD satın aldım. Toshiba P300 modeli. 2 kez söküp geri taktım. BIOS’tan ve aygıt yöneticisinden göründüğü halde disk yönetiminde görünmüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dışarıda biçimlendirme yapabileceğiniz bir adaptör var mı?
Aynı sorunla farklı bilgisayarlarda birkaç defa karşılaştığımda HDD yi dışarıda NTFS ye çevirip ondan sonra bağlamış, sorunu çözmüştüm.

Bios sürümüm güncel . 2 farklı sata ve güç kaynağı kablosuyla denedim. Anakart klavuzunda belirtilen m2 ssd takılı olduğundaki çalışmayan sata portlarına dikkat ederek bağladım. Diski direk vatana götürüyorum birazda onlar uğraşsın. Murat bey dediğiniz şeyi ilk defa duydum yardımcı olabilirseniz gitmiyim hiç vatana. :kıkırda:

İnanın taşımanıza gerek yok. Sadece biçimlendirmeyi yapabilmeniz gerekiyor. gparted indirin. Onunla boot edin ve harddiskinizi NTFS formatına ayarlayın. Sonra işlem bitince kaldığınız yerden normal kullanabileceksiniz.

İnanın taşımanıza gerek yok. Sadece biçimlendirmeyi yapabilmeniz gerekiyor. gparted indirin. Onunla boot edin ve harddiskinizi NTFS formatına ayarlayın. Sonra işlem bitince kaldığınız yerden normal kullanabileceksiniz.
Hocam hemen yapayım fakat gparted indirdim ama öyle kaldım kurulumu vs nasıl yapacağım hakkında bilgi sahibi değilim.

Aşağıdaki videoda anlatım mevcut. Rufus ile hazırlayabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha sonra sisteminizi bu usb takılı şekilde çalıştırın. İlerleyen aşamalarda yeni harddiskinizi formatlayacaksınız. Bu tamamlandıktan sonra bilgisayarı baştan başlat komutu verin ve usb diskinizi çıkartın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Daha sonra sisteminizi bu usb takılı şekilde çalıştırın. İlerleyen aşamalarda yeni harddiskinizi formatlayacaksınız. Bu tamamlandıktan sonra bilgisayarı baştan başlat komutu verin ve usb diskinizi çıkartın.
Gparted boot ettim. Fakat diski seçip formata tıkladığımda

Sorunu hallettim arkadaşlar. Çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı