Yeni HDD takılınca PC açlmıyor

L1ghtBr1nger

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar başlıkta da belirttiğim üzere elime 2TB boyutunda WD20EARX model numaralı bir HDD geçti. Ancak HDD'yi PC'ye takıp açınca hiçbir tepki vermiyor. ASUS logosunda kalıyor ve BIOS'a vs. giremiyorum. Ancak HDD'yi çıkarttığım an normal bir şekilde çalışıyor. BIOS'u default hale getirip Sata portlarını ve kablolarını değiştirdim yine aynı. BIOS'dan disk modunu AHCI'den ICU'ya çekmeyi de denedim. Ancak hala sorunum devam ediyor. Şu HDD'yi USB üzerinden bilgisayara bağlayan cihaz ile sorunsuz görebiliyorum.

Anakart: P5H61 -M LX
HDD: Western Digital WD20EARX

Bazı anakartlarda yüksek kapasiteli HDD'ler için program yada driver falan oluyor veya BIOS sürümü bunları kontrol edin bence anakartınız HDD'yi kaldırmıyor. Aynısı Gigabyte 970A-DS3 Rev3.0 anakartta başımıza geldi BIOS sürümü ile çözmüştük.

Bu modelde jumper ayarlarını bilen var mı?
Belki yardımcı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı