Yeni HDD taktıktan sonra içindeki Windows'u silme

alphasondna

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar evde eski bir hard diskim vardı bunu bilgisayara takacağım taktıktan sonra içindeki Windows'u nasıl kaldıracağım?

İkinci hdd olarak takacaksanız normal sistem açılır.Açtıktan sonra biçimlendirirseniz windows'da zaten silinecektir.

İkinci HDD olarak takacaksanız normal sistem açılır. Açtıktan sonra biçimlendirirseniz Windows'da zaten silinecektir.

Evet ikinci HDD olarak takacağım taktıktan sonra benim şu an kullandığım Windows açılacak anladığım kadarıyla o açıldıktan sonra nasıl biçimlendireceğim peki pek bilgi yok konu hakkında

Windows'ta "sabit disk bölümlerini oluştur ve biçimlendir" kısmında o diske ait olan tüm disk bölümlerini önce biçimlendir, sonra silip tek bölümlü bir boş disk oluştur. Yanlış hatırlamıyorsam bu şekilde.

Arkadaşlar evde eski bir hard diskim vardı bunu bilgisayara takacağım taktıktan sonra içindeki Windows'u nasıl kaldıracağım?

Ben bunu tesadüfen keşfettim. PC'yi sıfırlayacaktım, Windows 10'un içerisinde yanlışlıkla Windows ile birlikte her şeyi kaldırmışım. Öyle sıfırlanmıştı. Sonra arkadasımın PC'sinde USB'ye Windows yazdırıp yeniden yüklemiştim.

Açıldıktan sonra bilgisayarım kısmında sürücü harfi ile hdd gözükür.Sağ tıklayıp biçimlendir demeniz yeterli.Windows kurulumunda oluşturduğu partitionlarıda silmek isterseniz disk yöneticisini arama kısmına yazarak çalıştırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı