Yeni hesap açma ve kartın adrese gelmesi

yuerko1

Decapat
Daha fazla  
Abilerim saygılar öncelikle şimdi durum şöyle; ben 2 aya 18 yaşına giriyorum ve kendime banka hesabı açmak istiyorum. Aklımda garanti ve Enpara var şimdilik. Örneğin ben garanti şubesine gittim dedim ki ben müşteriniz olmak istiyorum işte kart çıkartacağım mobil bankacılık açtıracağım vs. her şeyi hallettim açtım adam dedi ki kartınızı adresinize göndereceğiz ama bende şöyle bir durum var o kart eve gelirse bizimkiler sorar nedir neyin nesidir falan uğraşmak istemiyorum bu yüzden desem ki bankada hocam kart çıktığı zaman göndermek yerine arayın ben şubeden alayım veya kargocu dağıtıma çıkarmasın vs kabul ederler mi öyle bir ikincisi isimsiz kart mevzusu deseler ki anında almak istiyorsanız isimsiz verelim diye ileride üniversite de falan lazım olur diye kartı isimsiz çıkartmak ta istemiyorum.
Enpara'ya gelince internet üzerinden başvurdum falan adresi örneğin arkadaşın evi yazdım oraya gitti kart o adres acaba ileride bana sorun çıkartır mı merak ediyorum teşekkürler şimdiden.

Merhaba, talebe göre kartınızı bankadan teslim alabilirsiniz. Bu durumda banka veya kargo şirketleri sorun yaşatmaz. Size bilgi mesajı geliyor ve siz kimliğiniz ile bankadan alabiliyorsunuz. Kartı alırken beyan etmen yeterli. Ek olarak alacağın ekstreleri veya diğer gönderilecek şeyleri elektronik olarak sms veya e-posta yoluyla almayı seçerseniz eve bir şey gelmez.

Kart sadece size teslim edilir. Dolayısıyla arkadaşın adresini yazamazsınız. En iyi ihtimalle tam evin adresini vermezsiniz bina no sunu mesela gelen arkadaş sokağa gelince sizi arar gider sokakta bir yerden alırsınız. Tabi bunu enpara için söylüyorum diğer bankalardan şubeden alım yapabilirsiniz.

Evet, Garanti Bankası'ndan kredi kartımı öyle almıştım. "1 hafta sonra İzmir'e gideceğim" dedim ve sağ olsun abla kırmadı beni 2-3 gün sonra aradı gelip kartını alabilirsin dedi.
"Ailem bilmesin" gibi bahaneler uydurma ama, yukarıdaki sebebe benzer bir bahane uydur.

Abilerim saygılar öncelikle şimdi durum şöyle; ben 2 aya 18 yaşına giriyorum ve kendime banka hesabı açmak istiyorum. Aklımda garanti ve Enpara var şimdilik. Örneğin ben garanti şubesine gittim dedim ki ben müşteriniz olmak istiyorum işte kart çıkartacağım mobil bankacılık açtıracağım vs. her şeyi hallettim açtım adam dedi ki kartınızı adresinize göndereceğiz ama bende şöyle bir durum var o kart eve gelirse bizimkiler sorar nedir neyin nesidir falan uğraşmak istemiyorum bu yüzden desem ki bankada hocam kart çıktığı zaman göndermek yerine arayın ben şubeden alayım veya kargocu dağıtıma çıkarmasın vs kabul ederler mi öyle bir ikincisi isimsiz kart mevzusu deseler ki anında almak istiyorsanız isimsiz verelim diye ileride üniversite de falan lazım olur diye kartı isimsiz çıkartmak ta istemiyorum.
Enpara'ya gelince internet üzerinden başvurdum falan adresi örneğin arkadaşın evi yazdım oraya gitti kart o adres acaba ileride bana sorun çıkartır mı merak ediyorum teşekkürler şimdiden.

Hocam ben ziraat kullanıyorum kadın bana ister buraya gelsin istersen evine gönderelim dedi ben eve gönderin demiştim yani eve şart değil şubeden sen gidip alabilirsin.

Kartınızı şube'den alabilirsiniz o konuda sorun olmaz. Enpara'ya gelince adresinizi sonrasından müşteri hizmeti ile görüşüp değiştirebilirsiniz.

Arkadaşların dediğine ek olarak isimsiz kart alsanız da problem çıkmaz. Sadece kartın üzerinde isim yazmıyor, internetten alışverişte falan isminizi yazarak alışveriş yapıyorsunuz.

Sonradan adres değiştirebilirsiniz, o da problem olmaz.

Merhaba, talebe göre kartınızı bankadan teslim alabilirsiniz. Bu durumda banka veya kargo şirketleri sorun yaşatmaz. Size bilgi mesajı geliyor ve siz kimliğiniz ile bankadan alabiliyorsunuz. Kartı alırken beyan etmen yeterli. Ek olarak alacağın ekstreleri veya diğer gönderilecek şeyleri elektronik olarak SMS veya e-posta yoluyla almayı seçerseniz eve bir şey gelmez.

YANİ orada ilgilenen kişi demez mi paketler toplu gönderiliyor bir şey yapamayız falan diyip kabul etmemezlik yapmazlar değil mi

Son düzenleme:
Yani orada ilgilenen kişi demez mi paketler toplu gönderiliyor bir şey yapamayız falan
Sorun oluşmaz. Bankaya da gönderim yapıyorlar. Eğer bankaya gönderim etmezler ise getiren kargo şubesi PTT olarak varsayıyorum arayıp şubeden alacağınızı söyleyin.

Geri
Yukarı