Yeni Honda Civic'i nasıl buldunuz?

Arkadan bakınca BMW`ye benziyor bence
Neler Değişti? | 2020 BMW M4 vs 2019 BMW M4

Dış tasarımını pek sevmedim ama iç mekan hoşuma gitti. Sürüş olarak da duyduğuma göre önceki kasadan daha iyiymiş, önceki kasada süspansiyon ayarlarından hoşlanmamıştım çünkü sürüş limitlerini düşürüyordu.

İç tasarımı önceki kasaya oranla seviye atlamış, sadelik ve kullanışlığın birleştiği iç tasarımları severim. Dış tasarımda da olay bence 2'ye ayrılıyor. Sportif seven Hondacılar bu tasarımın Civic'in taşıdığı algıya göre basit kaçtığını söyleyebilir, haklı buluyorum bu yorumu. Ancak daha gelenekçi tasarımları seven kişiler için de tasarım sınıfta kalmamış gibi gözüküyor. Örneğin bu Honda Civic'de değil de Toyota Corolla'da kullanılsaydı tasarımı herkes överdi bence ancak bunu Civic'e yapınca insanlar 2'ye ayrılıyor doğal olarak :D

Ben dış tasarımı en çok Alfa Romeo Veloce'ya benzettim. Birazcık da BMW'yi andırmıyor değil. Veloce tasarımı bana kalırsa bir tık daha iyi ama :D

Alfa Romeo Giulia Veloce 2.jpg

Honda ile büyüdüm hâlâ da Honda kullanırız arkası pek güzel değil fakat önü güzel olmuş. Ayrıca içi de güzel fakat dış tasarımı biraz daha güzel olabilirdi.

İç tasarımı önceki kasaya oranla seviye atlamış, sadelik ve kullanışlığın birleştiği iç tasarımları severim. Dış tasarımda da olay bence 2'ye ayrılıyor. Sportif seven Hondacılar bu tasarımın Civic'in taşıdığı algıya göre basit kaçtığını söyleyebilir, haklı buluyorum bu yorumu. Ancak daha gelenekçi tasarımları seven kişiler için de tasarım sınıfta kalmamış gibi gözüküyor. Örneğin bu Honda Civic'de değil de Toyota Corolla'da kullanılsaydı tasarımı herkes överdi bence ancak bunu Civic'e yapınca insanlar 2'ye ayrılıyor doğal olarak :D

Ben dış tasarımı en çok Alfa Romeo Veloce'ya benzettim. Birazcık da BMW'yi andırmıyor değil. Veloce tasarımı bana kalırsa bir tık daha iyi ama :D

Eki Görüntüle 1222284
Görüşlerine katılıyorum hocam. Özellikle de iç tasarım olarak. Hatta bazıları yeni Accord ile içinin aynı kalitede olduğunu sadece segment fark ettirdiğini söylüyorlar. Corolla gibi bir tasarıma kavuşmuş ancak ön ile arka uyumsuz gibi geldi bana. Bu tasarım Corolla üzerinde güzel durur ancak Civic'e uygulandığında insanı düşündürüyor.

Eki Görüntüle 1222284
Hocam aynı şekilde düşünüyorum. Bu arabayı sanki Toyota'dan almışlar. Şehir arabası gibi olmuş. Civic'in agresif tasarımı yalan olmuş.

Fc5 kasanın sporitfliği ve zamanın ötesinde olan tasarımının ardından yeni kasa benim gibi honda tutkunu arkadaşları üzmüştür. Mütevazi ve sıradan olmuş gibi.. Lansman rengi olan turuncu tam bir ofsayt. Aynı hata s2000 de yapılmıştı.

Geri
Yukarı