Yeni internet hattı çektirmek

emirylmzrr

Kilopat
Daha fazla  
Yeni internet hattı çektirmek istiyorum çünkü internet hızım kendi kendine 35MB hızdan 500KBlara düşüyor. İnternet hattım 15-20 yıllık olduğu için kabloların eskidiğini düşünüyorum. Yeni internet hattı için TurkNet ile iletişime geçmem gerkiyor mu yoksa kendim elektrikçi çağırıp kendim hat çektirebiliyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni internet hattı çektirmek istiyorum çünkü internet hızım kendi kendine 35MB hızdan 500KBlara düşüyor. İnternet hattım 15-20 yıllık olduğu için kabloların eskidiğini düşünüyorum. Yeni internet hattı için TurkNet ile iletişime geçmem gerkiyor mu yoksa kendim elektrikçi çağırıp kendim hat çektirebiliyor muyum?
Evinize gelen kablo sizin sorumluluğunuz oluyor. Elektrikçiyle anlaşıp CAT6 kablo çektirirseniz iyileşme olur.

Maliyeti ne kadar tutar yaklaşık olarak. Bilginiz var mı
Kablonun metresine göre değişiyor. Binanın içindeki ankastre kutudan evinize kaç metre varsa o kadar tutar. Atıyorum 20 metre var işçilikle beraber 200-300 tutar diye düşünüyorum ama daha fazla da tutabilir.

Burada da aynısı oldu, 110 Mbps altyapının desteği varken bir anda 25 30 Mbps gibi değerlere kadar düştü. En son şu anda 50 Mbps geliyor kendiliğinden yükseldi. 20 30 metre yükseğe bina içinden yüksek fiyat istediler ama dışardan verilirse 300 400 tutar dendi. Ben yaptırmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı