Çözüldü Yeni iPhone'a eski iPhone yedeklemesi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

QuasimodoDr

Hectopat
Arkadaşlar 2,5 yıldır 6S kullanıyorum. 6 ay önce telefonum garantiden değişti ancak bu kısa sürede pil sağlığım yüzde 84 oldu. Şu an iOS 12’nin en son sürümünden yanlışlıkla 13.3'e geçtim ve pil dayanmaz oldu. Bu nedenle yeni iPhone almak istiyorum. 32 GB telefonda iCloud yedeklemem 7.5 GB ancak boş alan sadece 6 GB. Benim için fotoğraf/video ve WhatsApp yedeklerim önemli ve onlar 3-4 GB'tan toplam 7-8 GB civarı. Benim anlamadığım iCloud yedekleme nasıl bu kadar az iken telefon bu kadar yüklü. Performans olarak kamera safari, Chrome ve birkaç sosyal medya dışında pek bir şey kullanmadığım için çok memnunum ama evde diğer işler için iPad veya mac/PC kullandığım için de olabilir. Şimdi yeni iPhone almadan önce elimdekini satabilme durumum olduğundan bir USB belleğe mevcut 6S telefonumu yedeklemeyi düşünüyorum. Win10 için ımazing ve macOS Mojave için itunes kullanıyorum. İPhone'dan yeni iPhone'a Air drop ile birebir yedekleme oluyor ve ben bunun gibi birebir yedeklemek istiyorum. Bunun için de 32 GB yeni bir flaş bellek kullanmayı düşünüyorum. Sizce hangi program birebir yedekler? (Daha önceden Samsung SSD alıp klon programı için paralı programların deneme sürümleri ile cebelleşip yapamamış ve sonra Samsung'un kendi sitesinden yeni Samsung SSD'de çalışan klon programı bulmuştum. Onun için öncelikle parasız ancak lisanslı uygulama ve tam back up deneyimlerinizi rica ediyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben bu iş için 50 gblık iCloud hesabı aldım ancak günlük yedeklediğüm halde 7,5 GB . Telefon ise 23 GB ... bu bakıma kafam karışık . 2,5 GB için mi kira ödüyorum bilemiyorum. 7,5 GB ile birebir aynısı olur mu yeni telefonda da.
Ayarlardan iCloud yedeklemesine bakın hocam. Nereye ne kadar yedekleme yapmışsınız görünür. Bence ekstra alan satın almayı boşuna yapmış olabilirsiniz. Uzun süredir telefonu kullanmışsınız, bu süreçte ön bellek olarak hafıza dolu görünebilir. Yani internette dolaşırken yada bir uygulamayı kullandığınızda cihaz hafızaya atar bazı şeyleri. Bunlarda hafızayı dolu gösterebilir.
Sanırım sizin için en önemlisi fotoğraflar ve rehberdir. Ayarlardan iCloud’a girin ve nelerin yedeklenmesini istiyorsanız onları seçin.
Öncelikle iCloud yedeklemesi yapın. Bilgisayar ile yedeklemenizi oluşturun her ihtimale karşı. Whatsapp konuşmaları sizin için önemliyse Whatsapp ayarlarında yedekleme kısmı var onu günlük olarak değiştirin ve arka planda yedekler zaten.
Gelelim yeni telefonu aldığınızda yapanız gereken işleme, telefonu bilgisayara takıp iTunes programını açıyorsunuz size orda sorar, yeni bir iPhone olarak mı yoksa yedeklemeden geri mi yükleyeyim diye! Siz geri yükle dediğiniz zaman eski telefondaki ne var ne yoksa yükler.
Yada günlük olarak iCloud yedeklemesi yapıyorsa telefon bilgisayara hiç bağlamadan yedeklemeyi geri yükle diyin rehber, fotoğraf, vs. Ne varsa geri yüklenmiş olur.

Öncelikle iCloud yedeklemesi yapın. Bilgisayar ile yedeklemenizi oluşturun her ihtimale karşı. Whatsapp konuşmaları sizin için önemliyse Whatsapp ayarlarında yedekleme kısmı var onu günlük olarak değiştirin ve arka planda yedekler zaten.
Gelelim yeni telefonu aldığınızda yapanız gereken işleme, telefonu bilgisayara takıp iTunes programını açıyorsunuz size orda sorar, yeni bir iPhone olarak mı yoksa yedeklemeden geri mi yükleyeyim diye! Siz geri yükle dediğiniz zaman eski telefondaki ne var ne yoksa yükler.
Yada günlük olarak iCloud yedeklemesi yapıyorsa telefon bilgisayara hiç bağlamadan yedeklemeyi geri yükle diyin rehber, fotoğraf, vs. Ne varsa geri yüklenmiş olur.
Ben bu iş için 50 gblık iCloud hesabı aldım ancak günlük yedeklediğüm halde 7,5 GB . Telefon ise 23 GB ... bu bakıma kafam karışık . 2,5 GB için mi kira ödüyorum bilemiyorum. 7,5 GB ile birebir aynısı olur mu yeni telefonda da.

Ayarlardan iCloud yedeklemesine bakın hocam. Nereye ne kadar yedekleme yapmışsınız görünür. Bence ekstra alan satın almayı boşuna yapmış olabilirsiniz. Uzun süredir telefonu kullanmışsınız, bu süreçte ön bellek olarak hafıza dolu görünebilir. Yani internette dolaşırken yada bir uygulamayı kullandığınızda cihaz hafızaya atar bazı şeyleri. Bunlarda hafızayı dolu gösterebilir.
Sanırım sizin için en önemlisi fotoğraflar ve rehberdir. Ayarlardan iCloud’a girin ve nelerin yedeklenmesini istiyorsanız onları seçin.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı