Çözüldü Yeni işlemci soğutucu taktıktan sonra sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Stampd2

Kilopat
Daha fazla  
RAM
XPG Hunter 8X2 3200MHz
SSD veya HDD modeli
WD Blue SN570
Ekran kartı
Sapphire Nitro+ Radeon RX 6600XT
Anakart
Asus Prime H510M-K
İşlemci
I5 11400F
Merhaba. i5 11400F işlemcim yükte fazla ısınıyor ve stok fanı gürültülü çalışıyordu. Bu sebeple yeni soğutucu aldım. Cooler Master'ın Hyper 212 Spectrum modelinin montajını anakartı çıkarmadan sadece eski stok soğutucuyu ve RAM'leri sökerek yaptım. Bunun dışında anakart üzerinde herhangi bir işlem uygulamadım. Kasayı çalıştırdığımda tüm fanlar dönüyor. Ancak ekrana görüntü gelmiyor. Bunun yanında klavye ve farenin ışıkları da yanmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Teşekkürler.

Denediğim çözüm yolları:

RAM'leri çıkarıp tekrar takmak.
Güç kablosunu çıkarıp yeniden takmak.
Soğutucu vidalarını gevşetmek.

Çözüm
Hocam eğer her şeyi doğru yaptıysanız muhtemelen statik elektrikten oluyor. PSU şalterini kapatıp Power tuşuna basılı tutun ya da 3 defa bas çek yapın. Sonra PSU'yu açıp kasaya güçverin.
Güç kaynağının şalterini kapatıp güç tuşuna 5-6 kere basmamla sorun düzeldi. Bazı arkadaşların dediği gibi sorun yüksek ihtimalle statik elektrik yüklemesinden kaynaklanıyordu. Sistem şu an sorunsuz çalışıyor. İşlemci eskiye göre 20-25 derece daha soğuk. Çözüm önerileri için çok teşekkür ederim.

Güç kaynağının şalterini kapatıp güç tuşuna 5-6 kere basmamla sorun düzeldi. Bazı arkadaşların dediği gibi sorun yüksek ihtimalle statik elektrik yüklemesinden kaynaklanıyordu. Sistem şu an sorunsuz çalışıyor. İşlemci eskiye göre 20-25 derece daha soğuk. Çözüm önerileri için çok teşekkür ederim.
Statik elektrik boşalmış geçmiş olsun :cool:

Arkadaşım maalesef bilmeden yorum yapman bu saatte güldürdü beni 😂 15 sene önce bu bip seslerinin anlamını kendi anakartımdan duyunca araştırmıştım. Buzzer hoparlör diye yaz sende bir araştır istersen 😂
Arkadaşlar sağolsun gerekli cevabı vermiş. Şimdi sen güldürdün beni.

Merhaba. i5 11400F işlemcim yükte fazla ısınıyor ve stok fanı gürültülü çalışıyordu. Bu sebeple yeni soğutucu aldım. Cooler Master'ın Hyper 212 Spectrum modelinin montajını anakartı çıkarmadan sadece eski stok soğutucuyu ve RAM'leri sökerek yaptım. Bunun dışında anakart üzerinde herhangi bir işlem uygulamadım. Kasayı çalıştırdığımda tüm fanlar dönüyor. Ancak ekrana görüntü gelmiyor. Bunun yanında klavye ve farenin ışıkları da yanmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Teşekkürler.

Denediğim çözüm yolları:

Denediğim çözüm yolları:

Soğutucu vidalarını ge

Denediğim çözüm yolları:

Merhaba bios pilini çıkarıp reset atmayi deneyin birde ramleri Teker teker takip sistemi başlatın buyuk bi ihtimal ramleri cikardiginiz için olabilir once tek ram tekin goruntu alin sistem açılsın 2 Ram takın.

Merhaba bios pilini çıkarıp reset atmayi deneyin birde ramleri Teker teker takip sistemi başlatın buyuk bi ihtimal ramleri cikardiginiz için olabilir once tek ram tekin goruntu alin sistem açılsın 2 Ram takın.
Hocam yorumları okuyun. Arkadaşın sorunu çözüldü çoktan.

Geri
Yukarı