Çözüldü Yeni RAM taktıktan sonra sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

plootoon

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ : AMD RYZEN 5600
ANAKART: MSİ B550-A PRO
EKRAN KARTI: RADEON RX 6700XT
RAM : 32 GB 3600Mhz RAM
DEPOLAMA: 2TB M2 SSD
MONİTÖR : ASUS TUF VG249Q1A 165Hz
MONİTÖR 2: MSİ PRO MP223 100Hz
KULAKLIK: HYPERX CLOUD 2
MOUSE: STEELSERİES RİVAL 710
KLAVYE: LOGITECH G213 PRODİGY
MİKROFON: FİFİNE A9
Meslek
ULAŞTIRMA MÜHENDİSİ
Bilgisayarımda 16 GB RAM vardı. Aynı hızda ve CL değerinde başka marka RAM aldım PC açılmıyor. USB'ye takılı olan fare ve klavyenin ışığı yanmıyor anakart falan çalışıyor. Bu sorunun kaynağı nedir?

Çözüm
Anakart toplam boyutu desteklemiyor olabilir. Mevcut RAM model, özelliklerini ve anakart modelini paylaşınız.

MSI B550-A Pro anakart ama düzeldi. Birkaç kere aç kapat yaptım, XMP ile hızını da kendi seviyelerine getirdim. Sorunum çözüldü.

RAM slotu bozuk olabilir yeni aldığın RAM'i ilk RAM'ini çıkarıp tak çalışıyor mu diye dene.

Çözüldü sorunum ama bu açtığım konuları nasıl kapatacağım?
Anakart toplam boyutu desteklemiyor olabilir. Mevcut RAM model, özelliklerini ve anakart modelini paylaşınız.

Bilgisayarımda 16 GB RAM vardı. Aynı hızda ve CL değerinde başka marka RAM aldım PC açılmıyor. USB'ye takılı olan fare ve klavyenin ışığı yanmıyor anakart falan çalışıyor. Bu sorunun kaynağı nedir?

Taktığın slotta veya RAM de problem olabilir mi? Tek tek veya slot değiştirip dene. Ayrıca her ne kadar CL ve MHz değerleri aynı olsa da aynı marka almaya da özen göstermek gerekir. En azından mümkünse.

Ben de aynı markanın farklı model farklı cl değerinde ramini aldım, bende de seninkisi gibi pc açılmadı. Ram slotlarının yerini değiştirdim, ramler takılıyken pc yi aç kapa yapmıştım sonra açılmıştı.

MSI B550-A Pro anakart ama düzeldi. Birkaç kere aç kapat yaptım, XMP ile hızını da kendi seviyelerine getirdim. Sorunum çözüldü.

RAM slotu bozuk olabilir yeni aldığın RAM'i ilk RAM'ini çıkarıp tak çalışıyor mu diye dene.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Öncelikle sorunun çözülmesine sevindim genelde bu tarz basit durumlardan meydana geliyor. Açtığın konuları silemezsin aynı şekilde çok özel veya istisnalar dışında attığın mesajlar da silinmiyor. Rapor olarak bildirdiğin zaman yardımcı olacak bir durum varsa yardımcı olurlar. Onun dışında kafana göre silemiyorsun mesajları. Bu tarz bir sürü yardımcı olacak konu var elbette ama her silinen konular olursa o zaman yardımcı olacak bir siteden çıkmış olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı