Yeni işlemci sonrası BIOS gözükmüyor

atakansenbas

Decapat
RAM
16 GB 3000mhz
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
GTX 1080
Anakart
msı b450m a pro max
İşlemci
Ryzen 5600x
Merhabalar, dün Ryzen 3600Xden 5600X e geçiş yaptım, işlemcide sıkıntı yok ama taktıktan sonra bilgisayarı açtığım zaman direk beni Windows'a atıyor anakart logosunu loading ekranını bile göremiyorum. Eski işlemcimi taktığımda bu sorun olmuyor. BIOS Update yaptım yeniden başlatıp UEFI ekranına gelmeyi de denedim ama ekran simsiyah olarak kalıyor reset atmam gerekiyor. Amacım BIOS'den işlemci ve RAM'in Boost'unu açmak ama onu yapamadığım için oyunlarda az da olsa FPS kaybı oluyor. İleride format atmak istesem atamayacağım yardımcı olursanız sevinirim. Anakart modeli; MSI B450M A Pro Max.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun görüntü elemanları ile ilgili olduğunu düşünüyorum, monitör ayarlarınızı sıfırlayın veya değiştirin farklı bir görüntü kablosu deneyin(veya farklı bir ekran kartı çıkış portu).
Arkadaş eski işlemciyi takınca sorun olmadığını yazmış görüntü elemanlari ile ilgili olsa o zaman da olmaz mi?

Arkadaş eski işlemciyi takınca sorun olmadığını yazmış görüntü elemanlari ile ilgili olsa o zaman da olmaz mi?
Şöyleki yeni taktığı işlemci için bios sürümü hala optimize çalışmıyor olabilir, bu nedenle bazı ayar veya konfigürasyonlar sorun çıkarabiliyor, basit bir yöntem olduğundan denemesinin zararı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı