Yeni işlemci sonrası HDMI no signal

Flamtr34

Hectopat
Selam benim monitorde HDMI no signal veriyor. Görüntü yok. Neden acaba? i3 işlemci vardı 6098P, i5 7500 taktım görüntü vardi. Ama PES 2020 açtım, takılma oldu. Bir baktım ısı 89 mu, 79 mu neydi. Kapadım, yeni fanı taktım ondan sonra HDMI no signal diyor. i3 taktım sorun aynı. Ne yapabilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu bu şekilde dile getiren birinin işlemci fanını düzgün takamayacağını düşünüyorum. Sistemin elektriğini komple kesip işlemci fanını ve işlemciyi çıkartıp anakarttaki işlemci pinlerini kontrol eder misin belki yamulmuş veya kırılmış olabilir. Orada sorun yoksa tüm parçaları, kabloları falan iyice kontrol edin HDMI kablosunu çıkartıp uçlarının yerini değiştirerek takın.

Sorunu bu şekilde dile getiren birinin işlemci fanını düzgün takamayacağını düşünüyorum. Sistemin elektriğini komple kesip işlemci fanını ve işlemciyi çıkartıp anakarttaki işlemci pinlerini kontrol eder misin belki yamulmuş veya kırılmış olabilir. Orada sorun yoksa tüm parçaları, kabloları falan iyice kontrol edin HDMI kablosunu çıkartıp uçlarının yerini değiştirerek takın.
iki fanın ayagi oturmuyor diyer ayağı oturuyor kablosunu gpu yazan yere taktım hdmi no signal diyo

Dosya Ekleri

• IMG-20200209-WA0015.jpeg
    IMG-20200209-WA0015.jpeg
    895,7 KB · Görüntüleme: 22
GPU yazan yere? Fotoğraflar ile konuyu derinleştirir misiniz?

Selam benim monitorde HDMI no signal veriyor. Görüntü yok. Neden acaba? i3 işlemci vardı 6098P, i5 7500 taktım görüntü vardi. Ama PES 2020 açtım, takılma oldu. Bir baktım ısı 89 mu, 79 mu neydi. Kapadım, yeni fanı taktım ondan sonra HDMI no signal diyor. i3 taktım sorun aynı. Ne yapabilirim acaba?

Dosya Ekleri

• IMG-20200209-WA0015.jpeg
    IMG-20200209-WA0015.jpeg
    895,7 KB · Görüntüleme: 22
İ3 6098P işlemcide dâhili grafik bulunmuyor onun ile görüntü alamazsınız.
HD510 var o işlemcide. Diğer i5 7500'de de UHD630 var ki aynısı benim cihazda da var gayet güçlü bir dahili grafik arabirimi. Sorun farklı. Kıllanmadım da değil ilginç şeyler yazmış 🙂

iki fanın ayagi oturmuyor diyer ayağı oturuyor kablosunu gpu yazan yere taktım hdmi no signal diyo
2 fanın ayağı oturmadan takıp çalıştırıp hele de hala kullanıyorsan diyecek bir kelime-i izah bulamıyoruz 🙂 trol olmadığını düşünerek (hala) en başta dediğim işlemleri yapmanı öneriyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı