Yeni işlemci takınca RAM'ler Dual Channel çalışmıyor

Yusuf6376

Hectopat
Herkese merhaba arkadaşlar. Geçen gün yeni bir işlemci aldım (2. el ve işlemci gayet iyi çalışıyor.) ve bilgisayara taktım ama bilgisayar açılış ekranında kalıyor. Bazen devam ediyor ve verifying DMI Pool Data ekranında kalıyor. Ben de bir RAM'i çıkardım ve bilgisayarı çalıştırdım. Bilgisayar çalıştı. Bilgisayar diğer işlemciyi takınca iki RAM ile sorunsuz çalışıyor ama yeni aldığım işlemcide çalışmıyor bu arada RAM'lerin 2'si de farklı. Yeni ve aynı 2 RAM alsam bilgisayar çalışır mı yoksa işlemcide sorun mu var merak ediyorum. Bir de burada yeniyim o yüzden bir hatam varsa özür dilerim. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Anakart: GA-G31M-ES2L rev 1.1
İşlemci: Core 2 Quad Q9400 (yeni)
Core 2 Duo CPU E5300 (eski)
RAM'ler: DDR2 Performax diye bir marka
DDR2 800 MHz Hı Level

Herkese merhaba arkadaşlar. Geçen gün yeni bir işlemci aldım (2. el ve işlemci gayet iyi çalışıyor.) ve bilgisayara taktım ama bilgisayar açılış ekranında kalıyor. Bazen devam ediyor ve verifying DMI Pool Data ekranında kalıyor. Ben de bir RAM'i çıkardım ve bilgisayarı çalıştırdım. Bilgisayar çalıştı. Bilgisayar diğer işlemciyi takınca iki RAM ile sorunsuz çalışıyor ama yeni aldığım işlemcide çalışmıyor bu arada RAM'lerin 2'side farklı. Yeni ve aynı 2 RAM alsam bilgisayar çalışır mı yoksa işlemcide sorun mu var merak ediyorum. Bir de burada yeniyim o yüzden bir hatam varsa özür dilerim. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Anakart: GA-G31M-ES2L rev 1.1
İşlemci: Core 2 Quad Q9400 (yeni)
Core 2 Duo CPU E5300 (eski)
RAM'ler: DDR2 Performax diye bir marka
DDR2 800 MHz Hı Level
İşlemciyi arkadaşının bilgisayarında veya bilgisayarcı da kontrol et. Çalışıyorsa RAM ile alakalı bir sorun var demektir.

Yani bu sıkıntı her ramde olacak mı yoksa başka bir ram çiftinde denesem çalışma ihtimalı var mıdır. Ona göre ram sipariş edeceğim de
İşlemciyi farklı ramler ile kontrol etmişsiniz. Çalışmamış sorun işlemcide.
İşlemciyi farklı ramler ile kontrol etmişsiniz. Çalışmamış sorun işlemcide.
Eğer çözümü bulduğunuzhudüşünüyorsanız çözümü işaretleyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı