Yeni işlemcinin üstünde kahverengi lekelerin olması

Günay Şentürk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, dün Ryzen 1800X işlemci siparişim gelmişti. Ben de mağazadan aldım ve eve gelip poşeti dolaba koydum. İşlemcinin kutusunu kontrol etme isteği geldi ve dışını incelerken işlemcinin gözüken kısmında gözüme bir şey çarptı. İşlemcinin üzerinde kahverengi sıvımsı bir leke vardı. Kendime sordum: Koruyucu kılıfında mı sıvı vardı yoksa işlemcinin üzerinde mi? Diye. Ben de aşırı merak ettim ve paketi açtım koruyucu jelatinin üst yüzeyini açtım. İşlemcinin üzerinde bildiğiniz kahverengi bir sıvı vardı. (Artık kahve midir nedir bilemiyorum) İşlemcinin üzerini parmağımla yavaşça gezdirdiğimde o sıvı yayıldı ve iz bıraktı. Ben de yumuşak bir bezle hafifçe silmeye çalıştım fakat o iz hâlâ oradaydı.

Vatan Bilgisayar'dan aldığım bu ürünü iade edebilir miyim? Veya işlemciyi kullansam bir sıkıntı olur mu? Masaüstü bilgisayarımı yavaş yavaş toplamaya başlıyorum ve montajı Vatan Bilgisayara yaptıracağım. İşlemciyi hiçbir şekilde jelatinin üzerinden kaldırmadım. Teknoloji konusunda hep başıma kötü şeyler geliyor ve bu sorunda bunlardan biri. Bunları yaşamak beni üzüyor.

Resim 1 (Kutu Açılmadan Önce):

vpMXLR.jpg

Resim 2 (İşlemcinin üzerini temizledikten sonra)

Ln9ZEG.jpg

Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı