Yeni jenerasyonda Nintendo ne olur?

Makaleler
9
Daha fazla  
Herkesin de bildiği gibi Nintendo Wii U gibi bir başarısızlığa imza attı ve bunun ardından 2017'de Nintendo Switch'i çıkardı yeni jenerasyon konsolların 2020 sonunda geleceği öngörüldüğünden Nintendo sizce 9. Nesilde nasıl bir hamle yapar? Yorumlarınızı bekliyorum.

Vallahi Nintendo sürekli Mario ve Zelda yapa yapa can sıkmaya başladı. Daha can alıcı bir oyun serisi gelse çok hoş olabilir. Isıtıp ısıtıp koyuyorlar önümüze bunları. Sonra Nintendo fanları çıkıp ''yaa onlar en iyi serileri sürekli farklı formatta oyunları güncelliyorlar, hiç oynamadığınız için bilmiyorsunuz." diyerekten sürekli Nintendo'ya verdikleri parayı kurtarmak için elinden geleni yapıyorlar. Kardeşim Hızlı ve Öfkeli filmi mi izliyoruz biz yeter ama yani. Biraz özgün bir Nintendo oyunu göremeyecek miyiz ? Ama Witcher 3 Nintendo'ya geliyormuş. :D

2020 çok erken en az 2023 sonrası gelir.
2020 Noel vaktinde yeni Xbox konsolunun geleceği söylendi. Sony de gecikmez bence.
Vallahi Nintendo sürekli Mario ve Zelda yapa yapa can sıkmaya başladı. Daha can alıcı bir oyun serisi gelse çok hoş olabilir. Isıtıp ısıtıp koyuyorlar önümüze bunları. Sonra Nintendo fanları çıkıp ''yaa onlar en iyi serileri sürekli farklı formatta oyunları güncelliyorlar, hiç oynamadığınız için bilmiyorsunuz." diyerekten sürekli Nintendo'ya verdikleri parayı kurtarmak için elinden geleni yapıyorlar. Kardeşim Hızlı ve Öfkeli filmi mi izliyoruz biz yeter ama yani. Biraz özgün bir Nintendo oyunu göremeyecek miyiz ? Ama Witcher 3 Nintendo'ya geliyormuş. :D
576p grafikler çamur gibi Witcher 3 demeye bin şahit lazım.

2020 Noel vaktinde yeni Xbox konsolunun geleceği söylendi. Sony de gecikmez bence.
Ama Switch'e baktığımızda PS4 ve Xbox One'dan çok daha sonra çıktı. Nintendo senin de bildiğin gibi en güçlü donanıma sahip olmalıyım anlayışından uzak, kendine özel bir kitlesi olan ve yapılmamış olmayanı yapmayı amaçlayan bir konsol. Belki biraz daha güçlendirilmiş Switch gelebilir, onun dışında 2020-2021'de yeni bir konsol beklemiyorum.

Nintendo switch bence bugüne kadar üretilmiş en iyi el konsolu. Xbox veya playstation ile kıyaslamak biraz yanlış olur kullanım amaçları çok farklı.
Ailece çok eğlenceli zaman geçirmek mümkün switch ile.
Indie ve bağımsız yapım düşük bütçeli oyunları oynamak için güzel bir el konsolu.
Nintendo switch özellikle çocuk sahibi olanlara tavsiye ederim.
Ben ilk başta oğlum için aldım Nintendo switch'i iş gereği çok seyahat ettiğim ve evden uzakta zaman geçirdiğim için kendime de bir switch aldım :)
Switch aldığımdan beri PC'de metro exudos oynadım. Xbox'da forza horizon oynuyoruz.
Geri kalan zamanda hep Nintendo switch üzerinde oynuyoruz.
Fps ve yarış oyunları switch'de yok gibi birşey.
Eğer hali hazırda bir oyun pc niz yada xbox/ps konsolunuz yoksa Nintendo switch aldığınıza pişman olabilirsiniz.
Zaten oyun içeriğinden ziyade grafikler sizin için daha önemli ise switch ile ilgili hiçbirşeye yaklaşmayın.
Not: uçakta/otobüste seyahat ederken fifa19, neogeo arcade vb oyunları oynayabilmek gerçekten çok keyifli.

Yeni nesilde Nintendo'yu ciddi bir çöküş bekliyor. Xbox Scarlett ve Playstation 5 son fiziksel konsollar olarak görülüyor. Bir yandan Google, Xbox, Sony servisleriyle her yerden oyun imkanı sağlıyor. Switch'in amacı neydi? Taşınabilirlik. Stadia ve muadili servisler her cihazda 4K ve 60FPS oyun deneyimi vaat ediyor. Bizim ülkemizde altyapı kötü olsada ABD, Ingiltere, Almanya gibi ülkelerde bunu kaldırabilecek altyapı var. Nintendo acilen birşeyler yapmaz ise sonu Atari vs. gibi olacak. Switch ile yakaladıkları başarı sönüp gidecek.

Son düzenleme:
Seyahat ederken hiçbir elektronik cihazı kullanamam. Metrobüs vs. telefonda oyun oynamaya çalıştığımda hep kendimi rahatsız hissediyorum. O yüzden Switch benim için anlamsız. Grafikler çöp, 32 GB neye yeter?
Şehir içi yolculuklar da bende en fazla kulaklığımı takıp müzik dinliyorum. 👍
Telefon bile kullanmak rahat değil
Seyahat ederken hiçbir elektronik cihazı kullanamam. Metrobüs vs. telefonda oyun oynamaya çalıştığımda hep kendimi rahatsız hissediyorum. O yüzden Switch benim için anlamsız. Grafikler çöp, 32 GB neye yeter?
Şehir içi yolculuklar da bende en fazla kulaklığımı takıp müzik dinliyorum. 👍
Telefon bile kullanmak rahat değil

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı