A1EMYR

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, bu soruyu nereye sormalıyım bilmiyorum o yüzden buraya danışmak istedim. Ben 14 yaşında nüfus cüzdanımı yenileyip yeni kimlik kartı çıkarttırmıştım. Yeni kimliğimde fotoğrafım var fakat imzam yoktu 15 altı olduğum için. Yıllarca sorunsuz bir şekilde kullandım NFC okuması olsun vs. hiçbir sorun çıkartmadı. Ta ki 18 yaşıma gelene kadar. 18'e girdikten sonra bankalarda vs. hesap açmak istediğimde imzalı kimlik istediği için mecburiyetten kimliğimi tekrar yeniledim. Eskisini de imha ettiler. Fakat bu yeni gelen kimlikte NFC çalışmıyor. Herhangi bir cihazdan okuttuğum zaman kimliği okuyor ama bilgileri doğrulayamıyor. Nüfus müdürlüğünü aradığımda da kimse bir şey bilmiyor, anlamıyor. Sorunluysa tekrar parasını öde yenilet diyor. O da bunun gibi arızalı olursa ne olacak ben süreklü sürekli kimlik parası vermek zorunda mıyım?
Sonuç olarak bunları neden anlatıığımı soracak olursanız ne yapacağımı bilmiyorum. O yüzden buraya danışmak istedim. Ne yapmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim, tecrübeli/bilgili arkadaşlar aydınlatıp yönlendirirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı