Yeni Klavye Almalı mıyım?

Sanch

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar, şu an elimde dandik ama işimi gören bir klavye var. Yeni ve kaliteli bir klavye almama gerek var mı? Bunla daha devam edebilirim. Almak boşa harcama yapmak gibi geliyor. Klavyeyi gün içinde bayağı kullanıyorum ve kaliteli bir taneye sahip olmak isterim ama şu an elimin altındaki gayet işimi görüyor. Dandik olsa bile şu an çok rahatım. Yeni almamı önerirseniz de hangi tipte almalıyım? Oyun vesaire de oynuyorum. Son günlerde nedense Flat Type klavyeleri çok sevmeye başladım. Çok muhteşemler. Ama tuş derinliğini de hissetmek isterim. Sizce alınır mı?

@efedesu Elimdeki işimi görüyor ancak sevmediğim bir özelliği var. Arka aydınlatması yok ve gece tuşları görmemde zorluk oluyor. Ama bence yeni bir klavye için yeterli bir sebep değil. Birikimim var ancak daha iyi şeyler için harcamak daha mantıklı olacaktır. Teşekkürler.

Kaliteli ve pahalı klavye normal kullanıcılar için bence pek de gerekli değil. Masaüstünü ders çalışmak için kaldırmadan önce ben de dandik klavye kullanıyordum. 3-4 senelik ve hiç bilinmedik bir markanın ürünü. İdareten almıştım ama işimi görüyor. Yani siz de benim gibiyseniz bence önceliğiniz olmak zorunda değil. Ama alcak gücünüz varsa neden olmasın?

Eğer profesyonel oyuncu değilseniz ve gecikmeler sizin için önemli değilse sorun yaratmaz.
Profesyonel oyuncular bile herhangi bir rollover ozelligi bulunan bir klavyede rahatlikla oynayabilir. Klavye tamamen hobi amacli alinir, hobi amacli kullanilir. Isterse klavye almaz, islerini sadece ekran klavyesi ile halleder. Bu cumle tamamiyle yanlis ve mantiksiz.

Profesyonel oyuncular bile herhangi bir rollover ozelligi bulunan bir klavyede rahatlikla oynayabilir. Klavye tamamen hobi amacli alinir, hobi amacli kullanilir. Isterse klavye almaz, islerini sadece ekran klavyesi ile halleder. Bu cumle tamamiyle yanlis ve mantiksiz.
Klavyede tepki süreleri ve aynı anda birkaç tuşa basma özelliği çok önemli özellikler. Ayrıca çoğu ucuz klavyede tepkime süreleri fazla olur ve aynı anda çok tuşa basamazsınız. Yani bence sizin cümleniz çok saçma.

PC işinde elimizle dokunduğumuz yer klavye ve fare. O nedenle bu iki donanım önemli bence. Ama tabi ortalık saçma fiyatlarla dolu. Tekno markete git ve klavye, fareleri elle. Sana heyecan veren olursa al. Olmazsa alma.

Klavyede tepki süreleri ve aynı anda birkaç tuşa basma özelliği çok önemli özellikler. Ayrıca çoğu ucuz klavyede tepkime süreleri fazla olur ve aynı anda çok tuşa basamazsınız. Yani bence sizin cümleniz çok saçma.
Rollover dedigim sey zaten birkac tusa basma ozelligi oluyor. Klavyede tepki suresi milisaniyelere dustugu icin kimsenin "ay bu klavyenin gecikme suresi cok fazla" diyebilecegini sanmiyorum. Ucuz membrane klavyelerde bile tepkime suresi 5ms iken neyin gecikmesinden soz ediyoruz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı