Yeni konsol fiyatları ne kadar olacak?

Bende sana diyorumki basit matematik ile onu bulamazsın. Bu fiyatın içinde cihazın ücreti var, bir ton ÖTV'si KDV'si geldi gitti vergisi var. Sen gümrük vergisi oranı %50 den %20 ye düşünce cihazın fiyatında 2000 TL indirim olacağını mı düşünüyorsun? İndirim falan olmayacak benim fikrime göre.
İşte o hesapla yapılmadığını bildiğim için soruyorum. Yoksa herkes biliyor yüzde hesaplamayı.

Site de sonuç olarak bu çıkıyor. Tabi burada dolar baz alınarak hesaplandı.

1609439267098.png

İşte o hesapla yapılmadığını bildiğim için soruyorum. Yoksa herkes biliyor yüzde hesaplamayı.
İşte o hesapla yapılmadığından, Sony ve Xbox Türkiye fiyatları açıklamadıkça kimse şu kadar olacak diyemez. Marka kar marjını yükseltip fiyatı aynı tutabilir. 200 TL indirim yapabilir. Açıklanmadan bilemezsin.

Hayır hocam PS5.
PS4 kolu 300-400 lira mi ne.
Yanlış hatırlıyor olabilirim.
Yok hocam yanlış hatırlıyorsunuz. 1099tl idi şuan ne kadar bilmiyorum
500 Euro üzerinden %50 gümrük vergili hali güncel 9,11 kur ile 9658 TL oluyorken, vergi %20'ye indirildiğinde bu fiyat 7727 TL oluyor.

Bu noktada önemli olan Sony'nin 7727 TL üzerinden yeni bir bölgesel fiyatlandırma yapıp yapmayacağı. 6000-6500 arasına indirirler diye umuyorum bölgesel fiyatlandırma ile.

Hesap kaynağı: Konsol Vergisi Hesaplayıcı

Not: Konsolun ülkeye girişi 500 euro değil, daha düşük. Bunu da göz önünde tutmak gerekiyor.
Sanırım 430'du

İşte o hesapla yapılmadığından, Sony ve Xbox Türkiye fiyatları açıklamadıkça kimse şu kadar olacak diyemez. Marka kar marjını yükseltip fiyatı aynı tutabilir. 200 TL indirim yapabilir. Açıklanmadan bilemezsin.
Doğrusu tam olarak bu. Açıklandığı dönemde ederi 8300'den fazlayken Sony inisiyatif alıp indirim yaptı. Xbox 9300'e satacağını açıklamışken Sony sayesinde 1000 TL indirim kazandı Xbox oyuncuları.

Şimdi de bakalım indirim ve bölgesel fiyatlandırma politikalarına devam edecekler mi?

Site de sonuç olarak bu çıkıyor. Tabi burada dolar baz alınarak hesaplandı.

Eki Görüntüle 810602
Euro üzerinden değil miydi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?
Bende sana diyorumki basit matematik ile onu bulamazsın. Bu fiyatın içinde cihazın ücreti var, bir ton ÖTV'si KDV'si geldi gitti vergisi var. Sen gümrük vergisi oranı %50 den %20 ye düşünce cihazın fiyatında 2000 TL indirim olacağını mı düşünüyorsun? İndirim falan olmayacak benim fikrime göre.
Evet haklısınız. Böyle düşünmemiştim.

Geri
Yukarı