Yeni kredi kartı açtırma süreci

ichbinbuura

Centipat
Arkadaşlar nasip olursa ben yakında A-101'de işe başlayacağım. Yaklaşık 2K maaşı var, atıyorum 2200 falan ama ben düz 2000 olarak hesaplıyorum. Kredi kartı açtırabilir miyim? Limiti ne kadar olur?
Tablet almayı düşünüyorum 7200 küsur civarına, taksitli olacak şekilde alabilir miyim?

Arkadaşlar nasip olursa ben yakında A-101'de işe başlayacağım. Yaklaşık 2K maaşı var, atıyorum 2200 falan ama ben düz 2000 olarak hesaplıyorum. Kredi kartı açtırabilir miyim? Limiti ne kadar olur?
Tablet almayı düşünüyorum 7200 küsur civarına, taksitli olacak şekilde alabilir miyim?
Asgari ücretin altında nasıl maaş oluyor?

Daha önce hiç kredi kartı almadıysanız maaşınızın iki katı kadar alabilirsiniz. 2000 TL maaş alırsanız 4000 TL'lik limit alabiliyorsunuz. İlk sene sonrasında ise 8000 TL'ye kadar yani 4 katına kadar limitiniz oluyor ve bu limit müşteri limitiniz oluyor. Müşteri limitinizi isterseniz bir bankada tamamen, isterseniz parça parça birkaç bankada kullanabilirsiniz. Bu limiti yerine göre ek gelir varsa aşabiliyorlar fakat limit 4 katına kadar olduğu halde banka güvenmeyip 1000 TL limit de verebilir.

Taksit sorusuna gelirsek de limitinizin yettiği kadar taksit yapabilirsiniz. Müşteri limitiniz ilk sene en fazla 4000 TL olacağı için kartınızın limiti de 4000 TL olarak belirlenirse en fazla 4000 TL'yi taksit yapabilirsiniz fakat kartınıza ekstra para yatırarak 7200 TL yapabilirseniz kullanılabilir limitinizi, 7200 TL'yi taksite böldürebilirsiniz. 3200 TL'yi cebinizden peşin olarak ödemiş olursunuz ve 4000 TL'yi de banka vermiş olur. Her ay da kaç taksit yaptıysanız ona göre ödersiniz. Örneğin 9 taksit olduysa ayda 800 TL taksit ödemiş olursunuz. Taksitli alışverişinizden sonra kartınızda hiç kullanılabilir limit kalmayacaktır fakat ödemelerinizi yaptıkça açılacaktır.

Geri
Yukarı