Çözüldü Yeni kurulan sistemde BIOS açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bay Korsan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaslar merhaba, sistemi yeni kurdum. Her şey tamamlandi, bilgisayari baslattim ve ASUS'un ekrani geliyor. Altinda da press F2 or Del UEFI BIOS vs. yaziyor. Bu ekran geldi. Del ve F2'ye basmama ragmen BIOS ekrani gelmiyor, boyle kaldi. Anakartta 02 yaziyor ve yine anakartta DRAM isigi yaniyor. Nerede hata yaptim, yardimci olur musunuz? Ayrica RAM'lerden olabilir diye yerlerini degistirdim. Farkli sekillerde taktim. Bu sefer de ekrana hiç goruntu gelmedi. Sonra RAM'leri eski haline geri getirdim.

Anakart; ASUS ROG STRIX X570-E GAMING.
İslemci; Ryzen 9 5900X.
RAM'ler: G.Skill Trident Z Neo 3600 - 2X16.

Not: Klavye kablosuz klavye. Onunla ilgili olacagini dusundum ama sanmiyorum.

Yardimlarinizi bekliyorum.

Sorunu cozdum; yeni Ryzen islemci oldugu için BIOS guncellemesi yapilmaliydi. Ben bunu bildigim için elimde bir Ryzen islemci olmadigindan anakarti siparis ettigim İtopya'dan BIOS guncellemesi konusunda ricaci oldum. Mail attilar BIOS'unuz guncellenmistir dediler. Benim icim rahat etmedi bir mail daha atip dogrulugundan emin olmak istedim ve son surum olarak guncellendigini belirttiler. Lakin guncellememisler. Beni kandirmis bulundular. Cunku guncelleme yapmiyoruz deseydiler ben urunu baska yerden siparis edecektim.

Anakartta bulunan BIOS flashback ozelligini kullanarak BIOS'u guncelledim ve sorunu cozdum ama sorunun kaynagini bulana kadar akla karayi sectim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı