Yeni laptop almak mı yoksa eldekini yükseltmek mi?

Hocam o ekran kartını takabilsen bile anakartın veri yollarından bellek desteğine tut her şey çakışacak. Yani eldekini yükseltmek istersen kendine yeni bir proje bilgisayarı yapmış olacaksın ve sıfır bilgisayardan pahalıya geleceğine bahse girerim. Direkt değişim.

Bu arada Lenovo'nun bu eski makinalarına da bayılıyorum adam 10 sene olmuş kullanıyor. Mac'a geçtim Windows ile işim bitti ancak hala aklım ThinkPad'lerde arkadaş. Nasıl bilgisayarlardı onlar öyle. Eskinin M'li Mac'leriydiler.

Hocam o ekran kartını takabilsen bile anakartın veri yollarından bellek desteğine tut her şey çakışacak. Yani eldekini yükseltmek istersen kendine yeni bir proje bilgisayarı yapmış olacaksın ve sıfır bilgisayardan pahalıya geleceğine bahse girerim. Direkt değişim.

Bu arada Lenovo'nun bu eski makinalarına da bayılıyorum adam 10 sene olmuş kullanıyor. Mac'a geçtim Windows ile işim bitti ancak hala aklım ThinkPad'lerde arkadaş. Nasıl bilgisayarlardı onlar öyle. Eskinin M'li Mac'leriydiler.

Lenovo kullanıp patlayan sadece ben oldum galiba ya, 5-6 yıl önce aldığım Legion üçüncü yılında iken anakart problemi çıkardı ve bir daha gün yüzü göremedi.

Lenovo kullanıp patlayan sadece ben oldum galiba ya, 5-6 yıl önce aldığım Legion üçüncü yılında iken anakart problemi çıkardı ve bir daha gün yüzü göremedi.
Anakart kalitesi gün günü düşüyor. Bu sebeple sıkıntı çekmediğim marka kalmadı, biraz da benim şansızlık olacak ki çok başım ağrıdı. Sonra MacBook aldım mecbur, iyi ki de almışım hem kalite hep aynı, hem de çok sevdim geri. Windows’a ekmek veresim gelmiyor.

Ekran kartını laptopa bağlama işleriyle uğraşmak mobilyeti yok ediyor ve bununla uğraşana kadar AMD işlemcili Apu sistem topla sonra ekran kartıda alırsın en azında AMD' nin dahili GPU' su Volarant, CS gibi oyunlarda tatmin ediyor olmadı eldeki laptopa da bakım yapıp satabilirsin alan eden olur illaki ondan gelen parayla üzerine de biraz ekleyip ekran kartı falan alınabilir.

Hocam tavsiyem Apu sistem topla en azından elindeki laptopdan daha performanslı olur. İleride de ekran kartı alırsın.

öneriler için çok teşekkürler. en iyisi bunu tamamen temizleyip sadece ekstra pc olarak kullanıp yepyeni bir canavara geçiş yapmak. masaüstüne geçmeyi çok isterdim ama yerim müsait değil ve taşınabilir olması şu aşamada biraz zorunluluk.

bütçe 30k olacak şekilde önerebileceğiniz hakiki gaming laptop var mıdır?

güzel sistem ama işlemci intel i7 olursa şahane olur benim için. amd'ye bir türlü ısınamıyorum

İ7 4050 laptoplar 32 binden başlıyor hocam, bütçeyi aşıyor.

Geri
Yukarı