Yeni Laptop'a Driver Yüklemek Gerekir mi?

Quarteks

Hectopat
Acer Nitro AN515-43 cihazını aldım. Windows 10 kurdum başka hiçbir şey yapmadım henüz. Driverları kendisi otomatik yükleyecek mi yoksa benim Acer sitesinden kendim mi indirmem lazım? Ayrıca yeni cihazda başka yapmam gereken bir şey var mı pek anlamam da.

Windows 10'da driverlar otomatik olarak yükleniyor diye biliyorum. Bilgisayarı internete bağlayıp güncelleştirmeleri kontrol edin. Otomatik olarak sürücüler yüklenecektir.

Acer Nitro AN515-43 cihazını aldım. Windows 10 kurdum başka hiçbir şey yapmadım henüz. Driverları kendisi otomatik yükleyecek mi yoksa benim Acer sitesinden kendim mi indirmem lazım? Ayrıca yeni cihazda başka yapmam gereken bir şey var mı pek anlamam da.
Chipset , ekran kartı ve ses kartının güncellemelerini yapın.

Örnek vermek gerekirse bilgisayar 2019'un 3. ayında üretimden çıkmış. Türkiye'ye 5. ayında giriş yapmış siz ise 11. ayda almışsınız. Arada ki 8 ayda dünya ekseni 2 cm kayıyor gel görün ki bilgisayar piyasasında neler değişir bu sürede... 😁

Öncelikle BIOS ve firmware güncellemelerini yapmalısınız. Daha sonra temiz Windows kurulumu yapıldıktan sonra sırasıyla, Chipset ve Intel ME(İşlemci Intel ise) , Dahili GPU, Harici GPU, Ses, Wi-Fi ve Bluetooth, Ethernet olmak üzere bütün sürücülerin güncel versiyonlarını yüklemelisiniz ki yazılımsal problemler ile karşılaşmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı