Yeni laptopda %100 CPU sorunu

Başlangıçta ise gayet normal fakat bilgisayar açıldıktan 2 3 dakika sonra ise bilmiyorum çok garip bir problem daha önce hiç karşılaşmadım.

Aynen biraz araştırdım Windows Defender yüzünden oluyor. Hizmetlere gir, Windows Defender'i bul. Sağ tıklayıp devre dışı bırak, sonra da başlangıçta başlamasını devre dışı bırak.
İşleme izin vermiyor.
Windows Defender hizmetini devre dışı bırakın ve başlangıçta çalışmasını da devre dışı bırakın. Sorununuz %90 ihtimalle bundan kaynaklı.

Adsız5.png

%23 İşlemci chrome nasıl kullanıyor anlamadım.

Windows 10'u USB'den yükleyin, yukarıdaki linkteki şeyleri internete bağlanmadan yapın, ekstra olarak ayarlara girin ve oradaki ayarların tamamına bakın (gizlilikle ilgili bir çok ayar var yada boşa açık olan), internete bağlanıp aygıt yöneticisinden Wi-Fi adaptörünü güncelleştirin, daha sonra windows güncelleştirmelerini çalıştırın, hepsini bitene kadar başka bir şey yapmayın, bu bittiği zaman aygıt yöneticisinde olan donanımları sağ tıkla güncelleştir deyip kontrol edebilirsiniz.
Driver uygulaması kullanmayın. CCleaner indirip, gereksiz Windows uygulamalarını kaldırın. Xbox vesaire var ya onlar işte tabi kullanmıyorsanız.

Yukarıdakiler sayesinde i5 5200u işlemcim %2 yada %3'te çalışıyor. Fan sesi yada ısınma sorunum hiç olmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı