Yeni M.2 SSD takıldıktan sonra görüntü gelmiyor

Toross

Picopat
Merhaba, yeni aldığım M.2 SSD'yi takmak için ekran kartını çıkartmıştım, geri taktıktan sonra bilgisayarı açtım ve monitörde "no signal" hatası belirdi. Bu hata ekran kartıyla alakalı değil mi? Ve nasıl çözebilirim? 2 tane 8'li pin var bir tanesini takarken çok zorlanıyor ve tam girdiğinden emin olamıyorum. O yüzden 4-5 kere çıkartıp taktım pinleri. Ekran kartını biraz zorladığım için kolay kolay bozulmaz değil mi? Bozulacağından korkuyorum o yüzden pek uğraşmak istemiyorum.

Merhaba, yeni aldığım M.2 SSD'yi takmak için ekran kartını çıkartmıştım, geri taktıktan sonra bilgisayarı açtım ve monitörde "no signal" hatası belirdi. Bu hata ekran kartıyla alakalı değil mi? Ve nasıl çözebilirim? 2 tane 8'li pin var bir tanesini takarken çok zorlanıyor ve tam girdiğinden emin olamıyorum. O yüzden 4-5 kere çıkartıp taktım pinleri. Ekran kartını biraz zorladığım için kolay kolay bozulmaz değil mi? Bozulacağından korkuyorum o yüzden pek uğraşmak istemiyorum.

BIOS ekranı gözüküyor mu? Gözüküyorsa BIOS'a girip Windows yüklü olan diski seçin.

Dosya Ekleri

• 20230805_011746.jpg
    20230805_011746.jpg
    247,5 KB · Görüntüleme: 23
  • 20230805_011809.jpg
    20230805_011809.jpg
    243 KB · Görüntüleme: 31
Sag taraftaki pinler ve kart en alta tam oturmamış gibi duruyor. Raya oturturken çıt sesini duydun mu?
Çıt sesini duydum ama sağdaki pinden ben de emin olamıyorum. En az 5 kere söküp çıkarttım o pini. Zar zor girdiği için elim zedeleniyor ve çok uzun sürüyor. Ekran kartını da zorladığım için çok uğraşmak istemiyorum. Yarın tanıdık bir bilgisayarcıyı mı çağırsam diyorum. Bir de o baksın.

Çıt sesini duydum ama sağdaki pinden ben de emin olamıyorum. En az 5 kere söküp çıkarttım o PIN'i. Zar zor girdiği için elim zedeleniyor ve çok uzun sürüyor. Ekran kartını da zorladığım için çok uğraşmak istemiyorum. Yarın tanıdık bir bilgisayarcıyı mı çağırsam diyorum. Bir de o baksın.

Yerlerini değiştir, sağı sola solu sağa tak sonuçta aynı gücü verecek. Kasa yatık pozisyonda çok ezmeden köşelerden kartı biraz bastır tam oturduğuna emin ol. Pinleri takınca çıt edecek yere kadar gelsin ama nizami de dursun hafif sag sol oynata oynata oturtursun.

Geri
Yukarı