Yeni M.2 SSD takılırken nelere dikkat edilmeli?

zafercocugu

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria 512 GB
Anakart
B450M Dragon
Kolay gelsin ben yeni bir M.2 SSD aldım Samsung 970 EVO Plus 500 GB. Eski olan M.2 SSD direk söküp yenisini taksam sorun olur mu? Sökmeden yapmam gereken bir işlem var mı bunu merak ediyorum. Bir de önceden flash belleğe Windows 10 kurdum format atmıştım işletim sistemi üzerine boş bir M.2 SSD üzerine temiz kurulum tekrarlamak sorun olur mu? Yoksa yeniden flash belleğe Windows 10 kuracak mıyız?

Dosya Ekleri

• IMG_20220428_101646.jpg
    IMG_20220428_101646.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 35
Eski diskinizde önemli olan dosyalar varsa sökmeden önce bu dosyaları yedeklemeniz dışında yapmanız gereken bir şey yok, yeni diski takıp USB üzerinden yeniden Windows kurabilirsiniz.

Son üç sorum var onları da yanıtlarsanız sevinirim.
1- yeni M.2 SSD takmadan önce BIOS'da yapmam gereken bir şey var mı?
2- eski olan M.2'deki Windows 10 işletim sistemini nasıl silerim ?
Normal depolama olarak kullanacağım.
3- temiz kurulum yapacağım için çevrim dışı hesap ile açacağım internetin kaplosunu çeksem sorun olur mu?
Eski diskinizde önemli olan dosyalar varsa sökmeden önce bu dosyaları yedeklemeniz dışında yapmanız gereken bir şey yok, yeni diski takıp USB üzerinden yeniden Windows kurabilirsiniz.

Son üç sorum var lütfen onları da cevaplarsanız sevinirim.
1- yeni M.2 SSD takmadan önce BIOS'da yapmam gereken bir şey var mı?
2- eski olan M.2'deki Windows 10 işletim sistemini nasıl silerim?
3- temiz kurulum yapacağım için çevrim dışı hesap ile açacağım internetin kaplosunu çeksem sorun olur mu?
Susturulma cezası yedim ondan dolayı yazamadım.

Son düzenleme:
Son üç sorum var lütfen onları da cevaplarsanız sevinirim.
1- Yeni M.2 SSD takmadan önce BIOS'da yapmam gereken bir şey var mı?
Anakartınızda tek M.2. soketi olduğundan boot sırasını da değiştirmenize gerek olmadığından bir şey yapmanıza gerek yok.

2- Eski olan M.2'deki Windows 10 işletim sistemini nasıl silerim?
Silmenize gerek yok, yeni diskinize Windows kurulumu yapmanız yeterlidir.

Yeni M.2. diskinizi taktıktan sonra eski diskinizi adaptör olmadan bağlayamazsınız, anakartınızda tek bir M.2. soketi bulunuyor.

3- Temiz kurulum yapacağım için çevrimdışı hesap ile açacağım internetin kablosunu çeksem sorun olur mu?
Çekebilirsiniz ama gerek yok, "yerel hesap" seçeneği ile kuruluma devam edebilirsiniz.

Susturulma cezası yedim ondan dolayı yazamadım.
Sorun değil. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı