Yeni M.2 SSD takınca kurulum gerekli mi?

strongTURK

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston kc3000 m.2 ssd
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma Kingston KC3000 M.2 SSD aldım. Bilgisayara takınca bir kurulum gerektirir mi? Yoksa kendisi kurulumunu yapar mı? Kurulum yapmam gerekirse kendim takmayacağım, çünkü bozarım diye korkuyorum. Şimdiden teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Evet 0 SSD içi boş gelecektir, takıldığı sistemde kurulum yapılması gerekli.

Hocam nasıl bir kurulumu var. Kolay mıdır? Veya nerede n yapılıyor kurulu mu?
Sistemi değiştirmeden bir Windows 10 USB'si yapacaksın.
Gerisi kolay.
Bu konuyu okuyabilirsin:

Bu videoyu izleyebilirsin, acele etme sadece.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemi değiştirmeden bir Windows 10 USB'si yapacaksın.
Gerisi kolay.
Bu konuyu okuyabilirsin:

Bu videoyu izleyebilirsin, acele etme sadece.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bilgisayarı 2.el aldım. Daha yeni. İçindeki Windows orijinal midir bilmiyorum. Eğer ckeck ise bir sıkıntı çıkar mı?

Hocam bilgisayarı 2.el aldım. Daha yeni. İçindeki Windows orijinal midir bilmiyorum. Eğer ckeck ise bir sıkıntı çıkar mı?
Sen içindekiyle istediğin USB'yi hazırlayabilirsin onda sorun olmaz - sadece bir antivirüsle tarama yap, belki sana veren kişi temiz sistem kurarken dikkat etmemiş olabilir o kadar.

Forumda crack/kırılmış sistem tavsiye edilmiyor. Ancak Bilibili de şu an sivrisinek üretimiyle kafayı bozduğundan sen öyle bir şey kullanırsan evine en fazla sivrisinek yollar. :)

Internetten Win 10 ürün anahtarı alabiliyor olman gerek, forumu bir kurcala istersen, win 10 kısmını.

Sen içindekiyle istediğin USB'yi hazırlayabilirsin onda sorun olmaz - sadece bir antivirüsle tarama yap, belki sana veren kişi temiz sistem kurarken dikkat etmemiş olabilir o kadar.

Forumda crack/kırılmış sistem tavsiye edilmiyor. Ancak bilibili de şu an sivrisinek üretimiyle kafayı bozduğundan sen öyle bir şey kullanırsan evine en fazla sivrisinek yollar. :)

Internetten Windows 10 ürün anahtarı alabiliyor olman gerek, forumu bir kurcala istersen, Windows 10 kısmını.

Tamamdır hocam. Bir de şunu söylemeyi unutmuşum. Şu an PC'nin içide olan M.2 SSD'yi çıkarmayacağım. Yeni aldığımı ek olarak takacağım. Yine de kurulum yapmam gerekir mi?

Tamamdır hocam. Bir de şunu söylemeyi unutmuşum. Şu an PC'nin içide olan M.2 SSD'yi çıkarmayacağım. Yeni aldığımı ek olarak takacağım. Yine de kurulum yapmam gerekir mi?
O zaman hayır, sadece o yeni aldığına kurulum yapacaksın diye anladım yazdığından.

Sistem açılıyorsa dediğim gibi, antivirüs taramanı yap, sonra diğerini takıp sadece biçimlendirmen/formatlaman yeter.

Ama biri diğerinden büyükse, büyük olana programlarını kurarsan, küçük olanda sadece işletim sistemini kullanırsan biraz daha rahat edersin.

O zaman hayır, sadece o yeni aldığına kurulum yapacaksın diye anladım yazdığından.

Sistem açılıyorsa dediğim gibi, antivirüs taramanı yap, sonra diğerini takıp sadece biçimlendirmen/formatlaman yeter.

Ama biri diğerinden büyükse, büyük olana programlarını kurarsan, küçük olanda sadece işletim sistemini kullanırsan biraz daha rahat edersin.

Anladığım kadarıyla bilgisayara format atmam gerekiyor.

Evet hocam. Şu an bilgisayarın içinde bulunan M.2 SSD 250GB. Benim yeni takacağım ise 1TB olacak. Zaten sisten 250GB'lık olanda kurulu. Yine de format atmam gerekiyor mu? Zaten sistemin aynı SSD'de kalacak.

Bilgisayarı ikinci el aldıysan öncelikle temiz bir format atıp öyle kullanmanı öneririm. Daha sonra gelecek olan M.2 SSD'yi taktıktan sonra windows arama çubuğuna ''Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir'' yazarak Disk Yönetiminden yeni aldığın diski bulup biçimlendirerek ( hiç bir ayar yapmana gerek yok ileri ileri demen yeterli ) kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı