Yeni MacBook fiyatları ne olur?

Jr.heisenberg

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, M1 çipli MacBook Air sipariş etmiştim. Sipariş kargoya verilmiş. Sormak istediğim 8 Mart Apple Event'de M2 çipli Air modeli tanıtılır mı? Tanıtılsa bile ne kadar bir fiyatı olur? Şimdiki M1 Air fiyatlarında çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar, M1 çipli MacBook Air sipariş etmiştim. Sipariş kargoya verilmiş. Sormak istediğim 8 Mart Apple Event'de M.2 çipli Air modeli tanıtılır mı? Tanıtılsa bile ne kadar bir fiyatı olur? Şimdiki M1 Air fiyatlarında çıkar mı?

20k altında olmaz yeni çıkacakların fiyatı. Belki en düşük model 19bin olur ona da pek ihtimal vermiiyorum.

M1 Max ve Pro yeni tanıtıldı benim fikrimce M2'ye hemen geçmeyecekler.

Sızdırılan bilgilerde eski Air'dan biraz daha pahalı olması bekleniyor ama belki de cihazın işlem gücü yeni fiyat için iyi olabilir. Çünkü Apple kendi işlemcilerini üreterek ciddi performans artışı ve uzun batarya ömrü sağlıyor.

M2 çıkacaksa çoğu özelliklerde M1'i rahat ikiye katlar diye düşünüyorum.

Her yeni üründe fiyat artsaydı şu an servet ödüyor olurduk. Fiyatlar devrim niteliğinde bir şey olmadığı sürece hep üç aşağı beş yukarı aynı seviyede tutulmaya çalışılır. Verimlilik de burada devreye giriyor. Maliyet artmadan performans artışı.

Dolar fiyatı olarak senin şu an aldığından çok da farklı olmaz ama TR fiyatı ne olur? Apple'ın bile bildiğini sanmıyorum. Dolar kuru saatlik olarak bile değişiyor bu ülkede.

20k altında olmaz yeni çıkacakların fiyatı. Belki en düşük model 19bin olur ona da pek ihtimal vermiiyorum.

Benim de fikrim bu yönde hocam. M2 çipin Air için çok fazla olacağını düşünüyorum. Tasarımdan öteye gitmeyecekler gibi Air modellerinde. 16 inc modellerinde Intel'e geri dönecekler gibi bir şey okumuştum Recep baltaş'ın tweetinden
M1 Max ve Pro yeni tanıtıldı benim fikrimce M2'ye hemen geçmeyecekler.
benim fikrim air modeli ve 13 inç pro hariç diğerlerinde geçecekler yönünde hocam.
Sızdırılan bilgilerde eski Air'dan biraz daha pahalı olması bekleniyor ama belki de cihazın işlem gücü yeni fiyat için iyi olabilir. Çünkü Apple kendi işlemcilerini üreterek ciddi performans artışı ve uzun batarya ömrü sağlıyor.

M2 çıkacaksa çoğu özelliklerde M1'i rahat ikiye katlar diye düşünüyorum.
Büyük ihtimal hocam. 13 inç mbp'ler bile 19.000 tl iken yeni çıkacak modellerin bu fiyattan aşağı olması imkansız gibi ama yinede şüpheye düştüm bir ara
Şu an ki Air'dan fazla pahali olmayacak diyorlardı. Apple stratejisi, yeni ürünü eski ürün fiyatına satıp alıcıya cazip gelmesini sağlamak.
valla en çok bundan korkuyorum hocam işte. Özel konf. yapmıştım anca geliyor m1 air. 13 inç 16 gb 256 ssd özellikleri. Aldığım fiyata çıkarsa çok üzülürüm ama bir yandanda 18.000-20.000 bazında olur gibi
Her yeni üründe fiyat artsaydı şu an servet ödüyor olurduk. Fiyatlar devrim niteliğinde bir şey olmadığı sürece hep üç aşağı beş yukarı aynı seviyede tutulmaya çalışılır. Verimlilik de burada devreye giriyor. Maliyet artmadan performans artışı.

Dolar fiyatı olarak senin şu an aldığından çok da farklı olmaz ama TR fiyatı ne olur? Apple'ın bile bildiğini sanmıyorum. Dolar kuru saatlik olarak bile değişiyor bu ülkede.
hocam 16 gb ram 256 ssd depolama 16.000 verdim. Yeni çıkacak modeller bu fiyatın üstüne çıkarsa üzülmem o kadar bütçem yetmeyeceği için ama bu fiyatlarda çıkarsa üzülürüm

Son düzenleme:
M1 Max ve Pro yeni tanıtıldı benim fikrimce M.2'ye hemen geçmeyecekler.

Aynı değil Pro ve Max üst seviye yongalar düz m seriside genel kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan basit yongalar o nedenle M2 gelecek ama M1 Pro veya M1 Max kadar güçlü olmayacak daha farklı sorunları çözecek. M2 Pro ve M2 Max uzun zaman sonra çıkacak.

Aynı değil Pro ve Max üst seviye yongalar düz m seriside genel kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan basit yongalar o nedenle M.2 gelecek ama M1 Pro veya M1 Max kadar güçlü olmayacak daha farklı sorunları çözecek. M.2 Pro ve M.2 Max uzun zaman sonra çıkacak.

Benim firrimde öyle fakat elinde sonunda M1 Pro ve M1 Max yeni yongalar, Apple sürekli yonga üretmiyor ben biraz daha vakti olduğunu düşünüyorum M2 yongasının.

Benim firrimde öyle fakat elinde sonunda M1 Pro ve M1 Max yeni yongalar, Apple sürekli yonga üretmiyor ben biraz daha vakti olduğunu düşünüyorum M.2 yongasının.

Hayır aslında ismilere takılmayın M2 yongasının çıkacağını düşünüyorum çünkü M1 yeterince eskidi (teknolojinin hızına göre) M1 Mac kullanıyorum ve M2 çıkarsa değiştirmeyi düşünmem ama M1 yongasında bazı tasarımsal kısıtlamalar var RAM ve ekran bağlama gibi Apple'ın M2 yongasında bu kısıtlamalar üzerinde ve verimlilik üzerinde yoğunlaşması bekleniyor 3nm olması muhtemel neyse zaten yakında ne olur göreceğiz?

Geri
Yukarı