Yeni model PS5'ler daha hafif ve daha az güç tüketiyor

Makaleler
2
Yer
Ankara
Şu anlık sadece Avustralya'da bulunan bu yeni 1200 modeli 1000 modeline göre daha hafif ve az güç tüketiyor. Tam olarak nelerin değiştiğini görmek için aşağıdaki kaynakları inceleyebilirsiniz.

Saçma ve anlamadım normal PS 5'den daha mı kötü öyleyse bilmeyenler alınca ne yapacak.
Hayır daha kötü değil. Çok ufak göz gezdirdim ve ufak tefek değişiklikler ile daha hafif hale getirmişler. Mesela daha küçük ve hafif anakart gibi. SSD slotu konusunda da bir yazı vardı fakat hatırlayamadım şimdi.

SSD slotunun desteklediği teknoloji ve kapasitesi gelişmiştir muhtemelen, ufka tefek şeyleri cihazların farklı sürümlerinde sunmaları can sıkıyor.
PS4 neslinde cihaz tam anlamıyla otursun sıkıntılar giderilsin diye bekleyen çoktu ve bu her yeni modelle olmuştu fakat bildiğim kadarıyla zam gelmemişti. PS5'in tam anlamıyla olmasını bekleyenler için bu yeni modeller fena değil gibi ama bu sefer de zam yapılmış olması kötü oldu. Keşke zam işini Pro modeli çıkarsa ona yapsalardı.

PS4 neslinde cihaz tam anlamıyla otursun sıkıntılar giderilsin diye bekleyen çoktu ve bu her yeni modelle olmuştu fakat bildiğim kadarıyla zam gelmemişti. PS5'in tam anlamıyla olmasını bekleyenler için bu yeni modeller fena değil gibi ama bu sefer de zam yapılmış olması kötü oldu. Keşke zam işini Pro modeli çıkarsa ona yapsalardı.
Zam için enflasyonu bahane ederler muhtemelen.

Peki PS5 Pro'nun artısı ne olacak? Sadece dâhâ iyi donanım mı?

Zam için enflasyonu bahane ederler muhtemelen.

Peki PS5 Pro'nun artısı ne olacak? Sadece dâhâ iyi donanım mı?
Muhtemelen bazı problemleri çözen Dualsense V2 ve daha iyi bir donanım sunacaktır. Günümüzde konsollar bile gelişen ve değişen donanıma yetişemiyor.

Muhtemelen bazı problemleri çözen Dualsense V2 ve daha iyi bir donanım sunacaktır. Günümüzde konsollar bile gelişen ve değişen donanıma yetişemiyor.
Teknoloji gelişiyor da her sene makyajladıkları ürünlerdeki ufak tefek detaylar benim pek ilgimi çekmiyor. Hayranı vardır eyvallah derim.

Zam yapmadı ki adamlar? Amerika'da 500 dolardı, hala 500 dolar. Avrupa'da 600 Dolardı, artık 550 Dolar.

Nasıl ki TL değer kaybediyor, Euro da Dolar karşısında değer kaybetti ve adamlar bunun fiyat düzenlemesini yaptı.

Sene başında PS5 Avrupa fiyatı olan 500 Euro, 550-600 Dolara eşitti. Şu andaki fiyat olan 550 Euro, 550 dolara eşit. Yani sene başından ucuza satılıyor Dolar bazında.

Geri
Yukarı