Yeni Modeme Geçişte Hat Değerleri Düştü

endless060

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sizin tavsiyeniz ve araştırmalarım sonucunda bugün Vatan Bilgisayar'dan ASUS DSL AC750 modemini satın aldım. Modemi kurdum fakat eski modeme göre hat değerlerim düştü. İnternet hizmetini TürkNet'ten alıyorum. Daha önce sistem 16 Mbps hızı atıyordu. Şimdi 12,13 Mbps atıyor. Yapmam gereken ayar mı var? Neden böyle oldu?

Bu eski modemden hat değerleri modem TP-Link TD W8960N.
Screenshot_20190815-181744.png
Bu da yeni modemden hat değerleri.
Screenshot_20190815-190550.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat degerlerini inceledim mesafeyi bilmiyorum ama bu değerler ile 16 Mbps alamazsın. Arıza kaydını hız sorunu yaşıyorum diyerek açtırabilirsin.

Hat degerlerini inceledim mesafeyi bilmiyorum ama bu değerler ile 16 Mbps alamazsın. Arıza kaydını hız sorunu yaşıyorum diyerek açtırabilirsin.
İlginiz için teşekkürler. Fakat 16 Mbps hızı 2 yıldır alıyorum. Eski modemin hat değerlerine baktıysanız hız 16383 Kbps. Hız testinde yaklaşık 14 Mbps hız alıyordum. Bugün bu modemi bağlayınca böyle oldu.

Modem arayüzüne girin oradan yönetim penceresinden DSL ayarı diye bir bölüm var oradan Rx AGC GAIN Adjustment ayarını high performance yapıp kaydedin sonra hat değerlerinizi atın.

Dynamic Line Adjustment devre dışı bırakıp kararlılık ayarını 2 DB olarak ayarlayın birde.
Şuan bu şekilde.
Dynamic Line Adjustment devre dışı bırakıp kararlılık ayarını 2 DB olarak ayarlayın birde.
Şuan bu ayarları yaptım.

Adsız 6.png

ve hat değerleri bu şekilde snr çok düştü kopma olur mu acaba?
Adsız 7.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı