Yeni modemin çalışması için ne yapılmalı?

mami1234

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Evimdeki TTNET'in vermiş olduğu modem hem eski hemde verimsiz. Bende yeni bir modem almayı düşünüyorum ama aldıktan sonra eve getirip direk kablolarını taksam çalışır mı? Yani direk internete bağlanabilir miyim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemi kurman gerekecek.
1-Araç çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve girin. Giriş şifresi modemin altında yazmaktadır. (Sizin modeminizin farklı olabilir)
2-Modemin arayüzü çıkar ve adımları takip ederek modeminizi kurabilirsiniz.

Modem arayüzüne girip internet ile ilgili ayarları yapmanız gerekir. Genelde modem arayüzünde hızlı ayar kısmı oluyor kullanıcıyı yönlendiriyor.(ttnetin verdiği kullanıcı adı ve şifre giriliyor.) Modem arayüz giriş şifresini değiştirmeniz gerekir. Kablosuz ağ için şifre koymanız gerekir.

Şu anki modemine girip ADSL kullanıcı adını ve şifreni bulup not etmeyi unutma, yoksa TTNet'i arayıp onlardan almak durumunda kalırsın, uğraşma.

Öncelikle alacağın modemin TTNET kullanıcısına aktif olup olmadığını öğren. Değilse modemini bir TT noktasına götürüp TTNET desteğini yükle. Eğer alacağın modem yeni nesil bir modem ise zaten kurulum yapmana gerek kalmaz. Takarsın o da ayarları karşıdan yükler ve bağlantın devam eder. Tak kullan modem değilse modemi resetleyip modem üzerindeki bilgiler ile arayüze giriş yap ve önceden not aldığın TTNET bilgilerini gir ve kurulumunu tamamla.

ttnet modem'e reset atıyorum kullanıcı adı falan giremiyorum. ? (n)
Resetledikten sonra modem arkasında yazan kullanıcı adı ve şifreyi girdin mi?

upload_2015-12-4_19-44-14.png
Modemi aldım içinden bir kurulum progamı çıktı ama oda kurulmuyor bu durumda manuel nasıl kurabilirim ?

Öncelikle alacağın modemin TTNET kullanıcısına aktif olup olmadığını öğren. Değilse modemini bir TT noktasına götürüp TTNET desteğini yükle. Eğer alacağın modem yeni nesil bir modem ise zaten kurulum yapmana gerek kalmaz. Takarsın o da ayarları karşıdan yükler ve bağlantın devam eder. Tak kullan modem değilse modemi resetleyip modem üzerindeki bilgiler ile arayüze giriş yap ve önceden not aldığın TTNET bilgilerini gir ve kurulumunu tamamla.

Resetledikten sonra modem arkasında yazan kullanıcı adı ve şifreyi girdin mi?
WIN_20151024_213613.JPG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı