Türk Telekom'dan yeni hat çekimi için ne yapılmalı?

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Öncelikle selamlar.

Aile büyüklerim kalıcı olarak yazlığa taşındığı için ve yılın 8-9 ayı boyunca yazlıkta olacakları için, tabii ki yazın ben orada olacağım için, bir internet lazım oldu.

Keenetic Omni DSL ile kablosuz olarak bir şekilde kullandık ancak jitter ve ping sorunları, ayrıca hızın çok düşük olması biraz değil bayağı sinir bozucu olmaya başladı.

Şimdi öncelikle; sitede bir saha dolabı var, internet alan herkes ona bağlı. Hemen karşımızda da sitenin kafeteryası var ve kablolar direklerle havadan geçiriliyor.

Altyapı sorguladığımda tüm site için altyapı yok gösteriyor. Ancak bildiğim kadarıyla VDSL bulunuyor. Daha önce kafeteryada HiperNet gösteriyordu.

Şimdi gelelim asıl olaya, eve gelen bir hat yok ve Telekom'dan internet almak istemiyoruz. Neden? Çünkü çok pahalı!

TT abonesi olmadan bir hat çektirmek mümkün müdür?
Kendimiz hat çekip bağlantıyı Telekom'a yaptırsak olur mu?
Hattı TT'nin çekmesi bizim Millenicom almamız gibi şansımız var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.TT abonesi olmasanız bile altyapı çektirebilirsiniz müşteri hizmetleri veya bölgenizdeki TT müdürlüğüne giderek başvurusu yapabilirsiniz ama sadece sizin için hat çekeceklerini sanmıyorum.
2.kendiniz hat çekemezsiniz.
3.Türkiye'deki altyapılardan TT sorumludur onlar altyapıyı çeker tarifesinden isteyip istemediğini sorar almazsan başka markalara başvuru yaparak internet hizmeti alablirsin.

Öncelikle selamlar.

Aile büyüklerim kalıcı olarak yazlığa taşındığı için ve yılın 8-9 ayı boyunca yazlıkta olacakları için, tabii ki yazın ben orada olacağım için, bir internet lazım oldu.

Keenetic Omni DSL ile kablosuz olarak bir şekilde kullandık ancak jitter ve ping sorunları, ayrıca hızın çok düşük olması biraz değil bayağı sinir bozucu olmaya başladı.

Şimdi öncelikle; sitede bir saha dolabı var, internet alan herkes ona bağlı. Hemen karşımızda da sitenin kafeteryası var ve kablolar direklerle havadan geçiriliyor.

Altyapı sorguladığımda tüm site için altyapı yok gösteriyor. Ancak bildiğim kadarıyla VDSL bulunuyor. Daha önce kafeteryada HiperNet gösteriyordu.

Şimdi gelelim asıl olaya, eve gelen bir hat yok ve Telekom'dan internet almak istemiyoruz. Neden? Çünkü çok pahalı!

Miilenicoma yeni başvuru yap onlar gerekeni yapar eğer port vs var ise.

Öncelikle selamlar.

Benim bir fikrim var ama denemeye değer mi siz karar verirsiniz. Türk Telekom'un 2 aylık taahhütlü yazlık tarifeleri var. Churn taşıma işlemi için 3 ay süre geçmesi şart. 3 aylık periyot ardından da istediğiniz ISS'ye taşıma yaparsınız.

Buralarda dediğiniz gibi altyapı yok diyorsa ya adres hatası ya da gerçekten VDSL altyapı gözükmüyor demektir.

@SoldierIsHere @High Sierra @FalconPaw @NGY
Bu konu neden şimdi hortladı bilmiyorum ama şöyle açıklayayım.
Telekom'a dilekçeyi verdik ancak bir gelişme olmadı. Sadece 6 ay kullanacağımız bir internete de pek para ödmek istemediğimizden yaz boyunca sitenin ortak interneti yerine karşı komşunun internetini Keenetic WISP özelliğiyle kullandık. Oyun ve canlı yayın izlemek için ideal değil ancak harici kullanımlarda iyiydi.
Bu yaz da port açılmazsa komşudan kablo çekip o şekilde kullanım sağlayacağız.

@SoldierIsHere @High Sierra @FalconPaw @NGY
Bu konu neden şimdi hortladı bilmiyorum ama şöyle açıklayayım.
Telekom'a dilekçeyi verdik ancak bir gelişme olmadı. Sadece 6 ay kullanacağımız bir internete de pek para ödmek istemediğimizden yaz boyunca sitenin ortak interneti yerine karşı komşunun internetini Keenetic wısp özelliğiyle kullandık. Oyun ve canlı yayın izlemek için ideal değil ancak harici kullanımlarda iyiydi.
Bu yaz da port açılmazsa komşudan kablo çekip o şekilde kullanım sağlayacağız.

Hocam komşudan kablo çekerseniz ve farkedilirseniz büyük yaptırım olacaktır siz en iyisi Twitter'dan ümit onal (TT'nin ceosuna) tweet atın kesinlikle işe yarayacaktır. Benim de boş port sorunum vardı tweet atınca özel olarak ilgilendiler sizde şansınızı deneyin.

Hocam komşudan kablo çekerseniz ve farkedilirseniz büyük yaptırım olacaktır siz en iyisi Twitter'dan ümit onal (TT'nin ceosuna) tweet atın kesinlikle işe yarayacaktır. Benim de boş port sorunum vardı tweet atınca özel olarak ilgilendiler sizde şansınızı deneyin.
:D
Diğer konularımı okuyun, neden gülücük attığımı anlarsınız mutlaka :/

Yeni konular

Geri
Yukarı