Yeni monitöre geçtikten sonra görüntü problemi oluşuyor

Zunqa

Hectopat
Merhaba. Forumda da sorduktan sonra Dell G2724D monitörü aldım. 2 gündür kullanıyorum. Monitörü çok beğendim ancak şöyle bir problem yaşıyorum:

Monitörü kurduğumdan beri özellikle Opera GX'te masaüstünden tarayıcıya geçince anlık beyaz ekran oluyor ve sonrasında sekme açılıyor. Alttaki Windows çubuğunda bir değişiklik hiçbir zaman olmadı. Yani sadece açılan sekmede o anlık problem oluyor. Aynı şekilde Steam'de de masaüstünden Steam'e girince anlık siyah ekran oluyor. Ayrıca Opera GX'te kısa süreli olarak ekranın bir bölümünde beyaz ekran ve dama deseni gibi küçük küçük beyaz kareler çıkıyor. Ekranın bir bölümünde çıkıp kayboluyor.

Monitör 27 inç ve 2K. Windows ayarlarında 2K ve 165 Hz seçtim. Kullandığım ekran kartı GTX 1050 2 GB ve SSD ise Kingston Fury 240 GB. Sistemim eski olduğundan dolayı yetersiz kalıyor diye düşündüm. Monitörde veya başka bir parçada arıza mı vardır, yoksa yetersiz kaldığından mı böyle problem oluyor sizce?

Opera yerine Chrome kurup denedim. Problem devam etti. Yeni monitöre geçmeden önce böyle bir problem hiç yaşamamıştım.

Ben de yetersiz kaldığından diye düşünüyorum. 720p veya 1080p çözünürlükte de aynı sorun yaşanıyor mu denediniz mi?

Bunun en iyi yöntemi, monitörü daha iyi bir sistemde test etmektir.
GTX 1050 ile elimizde net cevap çıkmaz.
GPU görüntüyü işleyemediğinde de ekranda karelenmeler ya da beyazlanmalar olur. Görüntüyü monitör ekran kartından alıyor sonuç olarak.

Bunun en iyi yöntemi, monitörü daha iyi bir sistemde test etmektir.
GTX 1050 ile elimizde net cevap çıkmaz.
GPU görüntüyü işleyemediğinde de ekranda karelenmeler ya da beyazlanmalar olur. Görüntüyü monitör ekran kartından alıyor sonuç olarak.

Şu anda iyi bir sistemde test etme imkanım yok ancak problem monitörde değildir diye umuyorum. Yeni sisteme ileride geçeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı