Yeni monitöre yapılması gereken testler nelerdir?

ilkaydmr

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Dell 27″ G2722HS
Herkese selam arkadaşlar,
Bugün yeni monitörüm elime ulaştı. Akşam evde kurulumunu yapacağım.
Kurulumdan sonra yapmam gereken ayarlar ve testler nelerdir? Acaba?
Pek bilmediğim için anlatırsanız çok sevinirim.
MacBook Pro kullanıyorum, Thunderbolt ile bağlayacağım.
Monitör:

Teşekkürler cevaplarınız için.
Ölü pikseli ve ışık sızması testini biliyorum ama UFO testini bilmiyorum. Testi açtıktan sonra neye bakmalıyım?

Görebildiğim kadarıyla 1 adet ölü piksel var,
UFO testi de bir uyarı verdi ama ne demek istedi anlamadım.
Bir de ekranın çok yakından bakınca ekranın iç kısmında bir leke gibi bir şey var.
Şu an için değişim vs yaptırmayı düşünmüyorum. 1 tane ölü piksel çok gözüme batmaz sanırım.

Arkadaşlar merhaba tekrar,
Monitörde siyah ekranda gözüken bir adet kırmızı piksel mevcut. Sanırım ölü değil, takılı kalmış piksel deniyormuş buna. Bu piksel ilerleyen zamanlarda sorun yaratır mı?
Bu şekilde kullanmamın bir sakıncası olur mu?
Takılmış pikselleri tamir ettiğini belirten videolardan açtım yarım saate yakın açık bıraktım ama bir faydası olmadı.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba tekrar,
Monitörde siyah ekranda gözüken bir adet kırmızı piksel mevcut. Sanırım ölü değil, takılı kalmış piksel deniyormuş buna. Bu piksel ilerleyen zamanlarda sorun yaratır mı?
Bu şekilde kullanmamın bir sakıncası olur mu?
Takılmış pikselleri tamir ettiğini belirten videolardan açtım yarım saate yakın açık bıraktım ama bir faydası olmadı.

Stuck piksel deniyor. Bence SS alıp Dell müşteri hizmetlerine faturanız ile mail atın. Bu konuda Dell değişim için yardımcı oluyor. Ürün yurt dışından getirildiği için 1 ayı buluyor değişim. Bence göze batan bir sorun varsa değişim talebinde bulun.

Stuck piksel deniyor. Bence SS alıp Dell müşteri hizmetlerine faturanız ile mail atın. Bu konuda Dell değişim için yardımcı oluyor. Ürün yurt dışından getirildiği için 1 ayı buluyor değişim. Bence göze batan bir sorun varsa değişim talebinde bulun.

Peki bu ileride artma ya da daha farklı bir soruna neden olur mu?
Bu şekilde kalırsa çok göze batmayabilir.

Değişim istersem bunu Dell ile mi yapacağım yoksa direk Gaming.gen.tr kendileri değiştirmiyor mu?
Hem ürünü benden alıp hem de 1 ay bekleteceklerse değiştirmesem de olur. Ya da yeni ürün gelene kadar eskisi bende kalacaksa öyle değişim yapabilirim.

Peki bu ileride artma ya da daha farklı bir soruna neden olur mu?
Bu şekilde kalırsa çok göze batmayabilir.

Değişim istersem bunu Dell ile mi yapacağım yoksa direk Gaming.gen.tr kendileri değiştirmiyor mu?
Hem ürünü benden alıp hem de 1 ay bekleteceklerse değiştirmesem de olur. Ya da yeni ürün gelene kadar eskisi bende kalacaksa öyle değişim yapabilirim.

Dell kapıda değişim yapıyor. Gaming.gen ile halletme. Onlar işi yavaşlatıyor. Dell seni yönlendirsin. Bu durum %50-50 ihtimal ile çoğalma riski taşıyan bir sorun. Riske değmez. Arkanda Dell var.

Geri
Yukarı