Yeni Monster V25 laptopa hangi testler yapılır?

piu

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selam ve dua ile :D
Monster V25 aldım, hangi testleri yapayım? İslemci RAM hard disk ekran kartı icin?
Bir de Monster'da sürücüler kendi programıyla mı yükleniyor acaba? Windows 10 yükleyecegim FreeDOS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun öncelikle. Sürücüleri aşağıda ki linkten indirip kurun içinden çıkan USB'de ki program genelde çalışmıyor.

Test olarak R23, FurMark ve CrystalDiskMark yapabilirsiniz.

Öncelikle selam ve dua ile :D
Monster V25 aldım, hangi testleri yapayım? İslemci RAM hard disk ekran kartı icin?
Bir de Monster'da sürücüler kendi programıyla mı yükleniyor acaba? Windows 10 yükleyecegim FreeDOS.

Hocam öncelikle ürün geldikten sonra Windows kurup geri yollayın monstera BIOS güncellemesi yapsınlar, eğer siz evde yaparsanız laptopa bir şey olursa garanti kapsamında olmuyor.
Arkadaşımdan biliyorum yolladı BIOS güncellemesi yapıldı, FPS düşmesi sorunu çözüldü, 15-20 FPS artış yaşandı.

Hocam öncelikle ürün geldikten sonra Windows kurup geri yollayın monstera BIOS güncellemesi yapsınlar, eğer siz evde yaparsanız laptopa bir şey olursa garanti kapsamında olmuyor.
Arkadaşımdan biliyorum yolladı BIOS güncellemesi yapıldı, FPS düşmesi sorunu çözüldü, 15-20 FPS artış yaşandı.

BIOS güncellemesi yapmak bu devirde gayet kolay ayrıca güncel BIOS ile gelme olasılığı bile var. Heyecanla aldığım yeni bilgisayar gelecek, Windows'u kurup geri yollayacağım bir de 2 gün yine oturup bekleyeyim? Buna gerek yok ki. HP bilgisayarımı bende yeni aldım, Windows Update BIOS güncellemesini kendi buldu, indirdi ve yeniden başlatıp kurdu. Bana hiçbir şey bırakmadı. Monster da BIOS Windows üzerinden Update olmasa bile eminim elle kolay şekilde yapılabilir.

aa birde bios icin mi gönderecegim :( bios kendinden kurulu değil mi

BIOS güncellemesi yapmak bu devirde gayet kolay ayrıca güncel BIOS ile gelme olasılığı bile var. Heyecanla aldığım yeni bilgisayar gelecek, Windows'u kurup geri yollayacağım bir de 2 gün yine oturup bekleyeyim? Buna gerek yok ki. HP bilgisayarımı bende yeni aldım, Windows Update BIOS güncellemesini kendi buldu, indirdi ve yeniden başlatıp kurdu. Bana hiçbir şey bırakmadı. Monster da BIOS Windows üzerinden Update olmasa bile eminim elle kolay şekilde yapılabilir.
içimi rahatlattın zaten banada öyle geliyor,günceldir ya

Aa bir de BIOS icin mi gönderecegim :( BIOS kendinden kurulu değil mi?

İçimi rahatlattın zaten bana da öyle geliyor, günceldir ya.

BIOS güncel mi değil mi bilmiyorsanız, müşteri hizmetlerini arayın 2 dakika da kontrol edin. Size tarif ediyorlar. Hemde birkaç performans ayarı da yaptırabilirsin.

Elle yapılabilir lakin bir sorun olduğunda garanti kapsamında sayılmıyor.Statik elektriklenme olabilir v.b .Tabi ki kendi tercihi bana mantıklı olanı söyledim.Yoksa monster desteğe yazıp onlar atıyor bios update dosyasını.

BIOS güncel mi değil mi bilmiyorsanız, müşteri hizmetlerini arayın 2 dakika da kontrol edin. Size tarif ediyorlar. Hemde birkaç performans ayarı da yaptırabilirsin.
Tarif etmiyorlar nasıl yapıldığını.Biz bu konuda destek veremiyoruz diyip sadece bios update dosyasını atıyorlar.

Elle yapılabilir lakin bir sorun olduğunda garanti kapsamında sayılmıyor. Statik elektriklenme olabilir vb. tabii ki kendi tercihi bana mantıklı olanı söyledim. Yoksa Monster desteğe yazıp onlar atıyor BIOS Update dosyasını.

Tarif etmiyorlar nasıl yapıldığını. Biz bu konuda destek veremiyoruz deyip sadece BIOS Update dosyasını atıyorlar.

Bende 2 ay önce Tulpar v20.4 aldım, BIOS güncelliğini bağlanıp onlar kontrol etmişti üstelik. Ayarları da beraber yaptık. Update yapmadılar güncel sürüm olup olmadığını kontrol ettiler sadece.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı