Yeni müfredatta sınıfta kalmamak için ortalamanın kaç olması gerekir?

serkanyvz633

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 10. sınıf meslek lisesi bilişim bölümü öğrencisiyim. İlk dönem ortalamam 41 ve bütün derslerden kaldım geçen yıl 3 tane sorumluluk sınavım var. Bu dönem 1. dönem ortalamam diyelim mat 30 bu dönem 50 mi yapamam gerek yoksa 70 mi yapamam gerek? Çok stresliyim ve bu dönem 3 dersten kalırsam 7 olursa otomatik kalıyor mıyım?

Hepsinden önce sakinleşin hocam. Sorununuzu tam anlayamadım. Anladığım kadarıyla 9.sınıfta tüm derslerden kalmış, şimdiyse bunun ahını çekiyorsunuz. Notlarınızı 50'nin üstünde tutmanız gerekir. Devamını cidden anlayamadım. Tek tek kronolojik olarak anlatırsanız yardımcı olabilirim.

Hepsinden önce sakinleşin hocam. Sorununuzu tam anlayamadım. Anladığım kadarıyla 9.sınıfta tüm derslerden kalmış, şimdiyse bunun ahını çekiyorsunuz. Notlarınızı 50'nin üstünde tutmanız gerekir. Devamını cidden anlayamadım. Tek tek kronolojik olarak anlatırsanız yardımcı olabilirim.
9. Sınıfta 3 dersten kalmış bulunmaktayım ve bu dönem 1. Dönem ortalamam 41. Şuan 1. Sınavlara girdik ve şuan 60 1. Dönem ise bütün derslerden kaldım 2. Dönem şu anlık geçiyorum
Ve diğer sorum: diyelim ki 1. Dönem matematik ortalamam 30 bu dönem 50 mi olması gerek yoksa 70 mi

Hocam bir dersten geçip geçmediğiniz merak ediyorsanız. İki sınav notunuzun toplamı 100 üstü olmalı. İkiye bölününcede gecersiniz. Sorumluluk sınavlarıyla bu 3 dersten kurtulsanız iyidir. Bütün derslerden cidden kaldıysanız 2.dönemde yine bu mesajın en başında da dediğim gibi. 1.dönem ortalaması ile 2.dönem ortalaması toplanır 2 ile bölünür. Sonuç 50 üstü ise geçersiniz hesaplaması sizde hocam.

Hocam bir dersten geçip geçmediğiniz merak ediyorsanız. İki sınav notunuzun toplamı 100 üstü olmalı. İkiye bölününcede gecersiniz. Sorumluluk sınavlarıyla bu 3 dersten kurtulsanız iyidir. Bütün derslerden cidden kaldıysanız 2.dönemde yine bu mesajın en başında da dediğim gibi. 1.dönem ortalaması ile 2.dönem ortalaması toplanır 2 ile bölünür. Sonuç 50 üstü ise geçersiniz hesaplaması sizde hocam.

Çok sağ olun bir de idareye sormak lazım hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı