Yeni müşteri mi daha avantajlı eski müşteri mi?

MertHatipOglu

Kilopat
Yer
182. Filoda
Daha fazla  
9 yıldır Turkcell Superonline kullanıcısıyız. 25Mbps hızın üstüne hiç çıkamadık. Üstüne ömrünü doldurmuş modemi değiştirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Aklımda eski müşteri kaç yıldır bu operatörü tercih ediyor şuna indirimli bir fiyat sunalım gibisinden bir görüş vardı. Fakat bu görüş geçen günlerde gelen teklif ile tamamen değişti. 25Mbps'lik paketimi 100TL'ye yenileyebileceklerini söylediler. Ben zaten internette istersem 35Mbps'lik paketin ilk 12 ayı 99TL son 12 ayı 109TL olarak kullanabiliyorum. Aklımda başkası üzerine yeni bir üyelik açmak var, hem yeni modem gelecek hem 35Mbps olacak. Fakat ileride yeni kullanıcı olmanın dezavantajları varsa yaşar mıyım? Eski kullanıcı mı daha avantajlıdır yeni kullanıcı mı? Sizin görüşleriniz nelerdir?

Superonline'de eski yeni diye bir şey yok. Aynı mevzu benim başıma geldi daha düşük paketi daha yüksek fiyata satmaya çalıştılar Netspeed'e geçtim kafam rahat. Konularımda adım adım geçiş sürecimi rehber niteliğinde paylaştım bakabilirsin.

Superonline'de eski yeni diye bir şey yok. Aynı mevzu benim başıma geldi daha düşük paketi daha yüksek fiyata satmaya çalıştılar Netspeed'e geçtim kafam rahat. Konularımda adım adım geçiş sürecimi rehber niteliğinde paylaştım bakabilirsin.
Hocam bunlar kimin altyapısını kullanıyor?

Türknet 100mbit fiber kotasız taahhütsüz 99tl. Farklı operatörden geçiyorsan 120tl bedel karşılıyor. Ne kadar taahhüt kaldıysa ona göre işlem yap derim. Turkcell asla önermem hiç bir yerde.
Modemim yok 300-400 TL modem parası istiyorlar. Evime Turknet Fiber'de gelmiyor. Hem Vdsl kullanacağım hem çok maliyetli gelecek.
Türk Telekom kullanıyor. Fiber olarak kendi bağımsız altyapısı var.
Hocam bana bi hız sonucu verdi ama fiber,vdsl hiçbir şey yazmıyor nereden öğrenebilirim?
1629272122317.png

Modemim yok 300-400 TL modem parası istiyorlar. Evime Turknet Fiber'de gelmiyor. Hem Vdsl kullanacağım hem çok maliyetli gelecek.
VDSL 100mbit yine karşılıyor eğer altyapın güçlüyse. VDSL modeme sahipsen yeni modem almana gerek yok. Ama tabii sen bilirsin canın ne isterse.

Geri
Yukarı