Yeni Need for Speed Unbound hakkında düşünceleriniz nedir?

Asla bekleneni veremeyecek olan maalesef bir başka ''olmamış'' NFS oyunu... Keşke EA temcit pilavına çevirmese şu seriyi... Yenilik üretemiyor. Forza aldı başını yürüdü... Bu noktada ona alternatif yapamıyorken bu inat niye ? Keşke EA, modern sistemlerle uyumlu ve dijital manada da satışını yapacağı NFS Underground 2 ve 2005 yapımı Most Wanted Remasterları çıkartsa... Ben de dahil pek çok oyuncu yeni bir NFS oyunundan ziyade, bu eski ama başyapıt oyunları görmeyi, modern sistemlerde oynayabilmeyi ister...

EA Need for Speed'den sonra iyicene çizgilselliğe kafayı yordu. Çizgisellik olarak kastettiğim "Arcade" türü. Forza Horizon serisinin yanında (Piyasada en iyi not alan araba oyunundan örnek verdim) Need for Speed: Unbound'a bakınca aşırı kötü geliyor. Çünkü Forza Horizon hem simülasyonu hem de çizgiselliği çok iyi kotarıyor. Yani EA neden hala oyuncuların istediği tarzda oyun yapmıyor da Crew II tarzı çok fazla arcade kafasında yarış oyunu yapıyor anlam veremiyorum. İnsanların çoğu Forza Horizon serisindeki gibi bir yarış oyunu istiyor. Trailer'dan izlediğim kadarıyla, oyundaki arabalarda çok fazla modifiye seçeneği olacak gibi duruyor. Yani dediğim gibi oyunun tek sıkıntısı bana göre çok fazla arcade kafasında olması. Arabalar fayans üzerinde giden uzaktan kumandalı arabalara benziyorlar. Onun dışında grafikleri, ışıklandırmaları ve ambiyansı harika ona söz yok. Sadece en azından şu süspansiyon meselesini biraz halletseler arabalar takır tukur çıkıntılardan geçmese keşke.

Asla bekleneni veremeyecek olan maalesef bir başka ''olmamış'' NFS oyunu... Keşke EA temcit pilavına çevirmese şu seriyi... Yenilik üretemiyor. Forza aldı başını yürüdü... Bu noktada ona alternatif yapamıyorken bu inat niye ? Keşke EA, modern sistemlerle uyumlu ve dijital manada da satışını yapacağı NFS Underground 2 ve 2005 yapımı Most Wanted Remasterları çıkartsa... Ben de dahil pek çok oyuncu yeni bir NFS oyunundan ziyade, bu eski ama başyapıt oyunları görmeyi, modern sistemlerde oynayabilmeyi ister...
Forza da yenilik üretemiyor ki? Forza Horizon serisi ilk oyunundan beri aynı, oyuncuları oyunda tutmak için getirdikleri grind sistemleri dışında hiçbir yenilik barındırmıyor Horizon serisi ama insanlar hastası.

Hiçbir yarış oyunu Forza'yı örnek almak zorunda falan değil. Hiçbir oyun gerçekçi mekanikler barındırmak zorunda da değil. Belli ki Need for Speed eğlence odaklı bir oyun olmak istiyor, gerçekçilik odaklı bir oyun değil. EA gibi paragöz, yapacağı işin sadece kar oranını düşünen bir firma bile bu formülde inat ediyorsa bu formül hala daha satıyor demektir. Satıyorsa da tercih edenler var demektir, Forza oynamak isteyen Forza oynuyor zaten belli ki her sene de yenisi çıkacak peki ama Need for Speed gibi arcade yapımlar denemek isteyen? Ne oynayacak mobilde Asphalt mı? Anladınız mı demek istediğimi? NFS kendi türünde zirveyi oynuyorken neden Forza gibi olmaya çalışıp gölgesinde ezilsin ki?

Anlamadığınız nokta da bu işte, Need for Speed ayrı bir oyun Forza ayrı bir oyun, siz ikisi aynısı olsun istiyorsunuz ve ben bu isteğinizi cidden anlamlandıramıyorum. Neden Need for Speed, Forza kopyası olmak zorunda olsun ki.

Konuya gelirsek, o kadar parayı asla o oyuna vermem o nedenle EA Play üzerinden 1-2 saat denedim. Çok fazla bir eklenti yok bir tek bu efektlerle değişik bir hava katmaya çalışmışlar o kadar, kontrol anlamında da değişiklikler var. Drift atarak dönerken kontrolünüzü çok daha çabuk kaybediyorsunuz ve bu oyunu zorlaştırmak üzere atılmış iyi bir adım denebilir. Ha bir de önceki oyunlarda var mıydı bilmiyorum ancak tıpkı drag yarışlarında olduğu gibi normal yarışlarda da tam devirde aracı kaldırırsanız daha iyi bir başlangıç yapmış oluyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Başka da bir şey görmedim açıkçası klasik Need for Speed işte.

Oyuna yakın zamanda bir Maybach modeli gelmiş sanırım. Sadece o araç için bile bu oyunu oynayacağım, tabii fiyatı makul düzeye geldiğinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı