Yeni nesil anakartlarda BIOS güncellemesi

Rcdamn

Decapat
Yeni bir kasa toplayacağım ve aklıma bir soru takıldı. Sıfır bir anakart alacağım muhtemelen B450 serisi olacaktır. Bu anakartlarda sıfır alsak bile BIOS güncellemesi gerekiyor mu? Gerekiyor ise BIOS güncellemesini flash üzerinden yeni sürümünü indirerek mi yapıyoruz? Yoksa eski işlemci falan muhabbeti duymuştum o şekilde mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda Technopat'ın güzel bir videosu var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart modeline göre böyle bir özellik olabilir de olmayabilir de, araştırmanızı tavsiye ederim.

Yeni bir kasa toplayacağım ve aklıma bir soru takıldı. Sıfır bir anakart alacağım muhtemelen B450 serisi olacaktır. Bu anakartlarda sıfır alsak bile BIOS güncellemesi gerekiyor mu? Gerekiyor ise BIOS güncellemesini flash üzerinden yeni sürümünü indirerek mi yapıyoruz? Yoksa eski işlemci falan muhabbeti duymuştum o şekilde mi?

B450'de BIOS güncellemen gerekmiyor tak kullan direkt

Aldığın anakart kutusu üzerinde "Ryzen 2000 Ready" ya da "Ryzen 3000 Ready" yazar. Kaçıncı nesil işlemci aldıysan ona göre al.
images (4).jpeg

Peki ''Amd Ryzen 3000 Desktop Ready'' olan bir anakarta 2000 serisi işlemci takarsak açar mı? Benim için açması önemli daha sonra bios güncellemesi yaparım o sorun değil.
Evet açar çünkü 3000 için gerekli olan güncellemeleri aldıysa 2000 için olan güncellemeler zaten mevcuttur.

Yeni konular

Geri
Yukarı