Yeni Nesil Donanımlar Beklenmeli mi?

ard26tr

Kilopat
Merhaba, bir sistem toplamak istiyorum ama kafamda birkaç soru var. Dizeceğim sistemi kısaca açıklayayım. GTX 1050 Ti, i3 7100 ya da R3 1200. Bildiğiniz üzere ekran kartı ve RAM fiyatları uçmuş durumda. Dolar yerinde sayarken bu donanımların fiyatları sürekli artıyor. Sistemi şimdi mi toplamalıyım? Ya da bu fiyatlar normal düzeye bir nebze yaklaştıktan sonra mı toplamalıyım? Ayrıca üstteki ekran kartı ve işlemcilerin 2. nesilleri yakın zamanda çıkar mı? Teşekkür ederim.

Benim gibi sistem toplamak için zamanınız yok acilen bir sisteme ihtiyacınız var ise toplayın... Ama yok azcık daha sabrederim derseniz mart-nisan gibi yeni 20xx serisi ekran kartları tanıtılacak... Ram fiyatları anakart fiyatlarını geçti, ekran kartlarıyla kapışıyor... Ekran kartındaki durum RAM'de var mı? Yok... Ama sebepsiz yere artıyor maalesef... i3 7100 için vasat yorumları yapılıyor biraz araştırma yapıp daha sağlıklı bir işlemciye yönelmek daha mantıklı olur... Ayrıca şahsi fikrimdir, 1050Ti o parayı hak eden bir ekran kartı olduğunu düşünmüyorum... Biraz daha beklenmeli bence... Ama aceleniz varsa yapacak birşey yok... Aşağı yukarı 5 ay önce toplamak sistemi şu anda 650-700 lira fazlasına toplayacağım... Hesabını siz yapın...

Şu an 1050 Ti içeren sistemler için gereken bütçeyle bundan 1 yıl önce 1060 sistem alınıyordu. O yüzden giriş seviye yeni çıkacak Ryzen 2400G APU alıp daha sonra fiyatlar düştüğünde daha iyi ekran kartı alsan çok daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı