Yeni nesil Ryzen işlemci beklenmeli mi?

Berkay95

Kilopat
Herkese merhabalar. Elimde GTX 1050 Ti bulunmakta. Yeni sistem toplayacağım için araştırmaya koyuldum. Ekran kartımı yeni sistemde de kullanacağım. Şu an 2400G hazır sistemler var alıp bende ki ekran kartını da takıp yoluma bakayım diyorum ama Nisan'da çıkacak olan Ryzen 2. nesiller de aklımı çelmiyor değil. Sizce bekleyip Ryzen'in 1000 lira bandında işlemcili sistemini mi toplamayalım yoksa 2400G ile hazır sistem alıp yoluma mı bakmalıyım ? Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Çok acil işim yok açıkçası. Ben %70 gündelik yani film ve dizi tarzı olarak kullanıyorum. Kalan %30' luk kısımda oyun oynuyorum. Kararsız kaldığım bir diğer konuda bu aslında. Yani ben Ryzen veya Intel' mi toplamalıyım pek emin değilim. Intel sanırım oyun tarafında daha başarılı. Ryzen' nında bir çok artısı tabi ki. Sanırım iki türlüde beni üzmeyecektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı