Yeni nesil işlemciler 6600 XT sistem için beklenmeli mi?

korsanplayer

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde 6600 XT, kasa, SSD var. Eksik parçalarım PSU, işlemci, RAM ve anakart. Sizce yeni nesil işlemci ve anakartları beklemeli miyim? Aklımda 11400F var. RAM ise 2x8 3200 MHz Viper düşünüyorum. Normalde AMD işlemci almak istiyordum ama en düşük 3600 bile pahalı. 12400F de 3100'den giriş yaptı. Bütçem ise zorlasam 4K çıkar. Hem yeni nesli bekleme kararsızlığı hem de hangi işlemci anakartı seçmeliyim kararsızlığını yaşıyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Arkadaşlar elimde 6600 XT, kasa, SSD var. Eksik parçalarım PSU, işlemci, RAM ve anakart. Sizce yeni nesil işlemci ve anakartları beklemeli miyim? Aklımda 11400F var. RAM ise 2x8 3200 MHz Viper düşünüyorum. Normalde AMD işlemci almak istiyordum ama en düşük 3600 bile pahalı. 12400F de 3100'den giriş yaptı. Bütçem ise zorlasam 4K çıkar. Hem yeni nesli bekleme kararsızlığı hem de hangi işlemci anakartı seçmeliyim kararsızlığını yaşıyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Merhaba
Tavsiyem yeni nesilleri bekle derim, bir de şöyle durum var çok sallantılı fiyatlar gitgide yükseliyor uygun bir işlemci de alabilirsin.

@korsanplayer 12. nesil işlemci fiyatı uygun ancak anakartlar çok pahalı eğer bütçe arttırabilirseniz diye hem 11. nesil hem de 12. nesil önerisi yaptım. İnceleyebilirsiniz.

11. Nesil öneri.

12. Nesil öneri anakart daha iyi bir model seçilebilir.

@korsanplayer 12. nesil işlemci fiyatı uygun ancak anakartlar çok pahalı eğer bütçe arttırabilirseniz diye hem 11. nesil hem de 12. nesil önerisi yaptım. İnceleyebilirsiniz.

11. Nesil öneri.

12. Nesil öneri anakart daha iyi bir model seçilebilir.

Teşekkürler öneriler için de anakarta o kadar bütçe ayırmam zor. Daha uygun anakart bakıyorum. B560m K düşündüm. 1000liraya falan düşerse almayı düşünüyorum. Var mı öneriniz o civarda yoksa düşündüğüm anakart iyi midir?

Sakın o karta intel işlemci almak gibi bir hata yapma. SAM dediğimiz olayın bazı oyunlarda 20fps farkı var. Kesinlikle paranı biriktirip 5600x al. i5 11400f den kat kat daha güçlü.

Hocam bende 5600X almayi dusunuyorum, yeni islemcileri beklemeli miyim yoksa almali miyim? Bütçem Max 5k. Anakartim ASUS TUF B450 Pro. Konuyu gorunce sorayim dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı