Yeni nesil konsollar için monitör tercihi nasıl olmalı?

Ogulcanahi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni nesil konsollar için 4K 60 HZ mi yoksa 2K 120-144 HZ mi monitör almalıyız sizce? Önümüzdeki dönem çıkacak Next-gen oyunlarda 120 FPS'i görebileceğimizi pek sanmıyorum o yüzden 4K 60 Hz'e biraz daha yakınım. Fikrinizi merak ettim.

Merhaba arkadaşlar. Yeni nesil konsollar için 4K 60 HZ mi yoksa 2K 120-144 HZ mi monitör almalıyız sizce? Önümüzdeki dönem çıkacak Next-gen oyunlarda 120 FPS'i görebileceğimizi pek sanmıyorum o yüzden 4K 60 Hz'e biraz daha yakınım. Fikrinizi merak ettim.
Monitörden daha çok televizyon almanızı tavsiye ederim.

Monitörden daha çok televizyon almanızı tavsiye ederim.
Televizyon zaten bir ekrandır.
Büyüklük olarak ne düşünüyorsunuz?

Bence 1080P 60Hz yeterli. Zaten yeni nesil için çıkacak ağır oyunların 4K 30FPS üstüne çıkabileceğini hiç sanmıyorum ve bu yüzden çoğu kişi oyunları performans moduna alıp 1080P 60FPS oynar diye düşünüyorum.

4K 60Hz almak da mantıklı. Oyuna göre ister 4K oynarsın ister 1080P oynarsın 😀

Ben televizyon kullanıyorum.😀

Bence 1080P 60Hz yeterli. Zaten yeni nesil için çıkacak ağır oyunların 4K 30FPS üstüne çıkabileceğini hiç sanmıyorum ve bu yüzden çoğu kişi oyunları performans moduna alıp 1080P 60FPS oynar diye düşünüyorum.

4K 60Hz almak da mantıklı. Oyuna göre ister 4K oynarsın ister 1080P oynarsın 😀
PS5 konusunda haklısınız fakat Series X bana göre yeni nesilde 4K 60 verir.

Ben de 4K 60 derim.

Çözünürlük en düşük 2K, ekran yenileme hızı en düşük 120 Hz, en az DisplayHDR400 sertifikalı (bu sertifika olmayan bir monitör tercih edilmemeli), renk gamı 1 milyarın üstünde olan bir monitör tercih etmelisin.

Geri
Yukarı