Yeni nesil Laptop'larda eski oyunları 1080p açamama

yusuf düz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Victus by 16-R0009NT model 4070 ekran kartı ve i7 13700H laptopa sahibim, güncel oyunları GT5 vesaire gibi 1080p açabilirken Metin2 gibi oyunları en fazla 1440-900 açabiliyorum. 1080p açmaya çalıştığımda 800 çözünürlük olarak açıyor yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Victus by 16-R0009NT model 4070 ekran kartı ve i7 13700H laptopa sahibim, güncel oyunları GT5 vesaire gibi 1080p açabilirken Metin2 gibi oyunları en fazla 1440-900 açabiliyorum. 1080p açmaya çalıştığımda 800 çözünürlük olarak açıyor yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Merhaba, bazı eski oyunlar yüksek DPI ayarlarında sorun yaşayabilir. Masaüstünde oyunun kısayoluna sağ tıklayarak ‘özellikler'e gidin, ‘uyumluluk' sekmesinden “yüksek DPI ayarlarını geçersiz kıl” seçeneğini işaretleyin ve “uygulama”yı seçin.

Merhaba, bazı eski oyunlar yüksek DPI ayarlarında sorun yaşayabilir. Masaüstünde oyunun kısayoluna sağ tıklayarak ‘özellikler'e gidin, ‘uyumluluk' sekmesinden “yüksek DPI ayarlarını geçersiz kıl” seçeneğini işaretleyin ve “uygulama”yı seçin.

Hocam 1 saat içinde hemen dediğini yapıp yazacağım dışardayım teşekkür ederim.

Hocam yüksek DPI ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl.
Ölçeklemeyi gerçekleştiren: Uygulama.
Yaptım ama hala sorun aynı şunu çözün vallahi dize duva edeceğim kafayı yiyeceğim hocam.

Son düzenleme:
Hocam 1 saat içinde hemen dediğini yapıp yazacağım dışardayım teşekkür ederim.

Hocam yüksek DPI ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl.
Ölçeklemeyi gerçekleştiren: Uygulama.
Yaptım ama hala sorun aynı şunu çözün vallahi dize duva edeceğim kafayı yiyeceğim hocam.

NVIDIA kontrol paneli veya AMD Radeon ayarları'nda, Metin2 için özel grafik ayarları yapabilirsin. Örneğin, “yönetilen 3D ayarları” altında oyunun grafik işlemcisini yüksek performanslı NVIDIA işlemci olarak seçebilirsin. Eğer seçili değilse.

NVIDIA kontrol paneli veya AMD Radeon ayarları'nda, Metin2 için özel grafik ayarları yapabilirsin. Örneğin, “yönetilen 3D ayarları” altında oyunun grafik işlemcisini yüksek performanslı NVIDIA işlemci olarak seçebilirsin. Eğer seçili değilse.

Hocam Bu da ayarlı ama hala 1920-1080 de açamıyorum.

Metin2'yi sağ tıklayarak ‘özellikler'e gidin, ‘uyumluluk' sekmesinden eski Windows sürümleri için uyumluluk modunun ekran görüntüsünü atar mısın?

Eğer bu da olmazsa Metin2'nin kendi ayar dosyasını bulup, oradan çözünürlüğü manuel olarak değiştirmeyi deneyeceğiz. Dosya genellikle oyunun kurulu olduğu dizinde “config” veya “settings” adında bir dosya olarak bulunabilir. Dosyayı not defteri ile açıp çözünürlük ayarlarını 1920x1080 olarak değiştirmeye çalışalım. Steam üzerinden mi oynuyorsun oyunu?

Son düzenleme:
Metin2'yi sağ tıklayarak ‘özellikler'e gidin, ‘uyumluluk' sekmesinden eski Windows sürümleri için uyumluluk modunun ekran görüntüsünü atar mısın?

Eğer bu da olmazsa Metin2'nin kendi ayar dosyasını bulup, oradan çözünürlüğü manuel olarak değiştirmeyi deneyeceğiz. Dosya genellikle oyunun kurulu olduğu dizinde “config” veya “settings” adında bir dosya olarak bulunabilir. Dosyayı not defteri ile açıp çözünürlük ayarlarını 1920x1080 olarak değiştirmeye çalışalım.

Uyumluluk Windows 8 ve Windows 7 olarak çalıştırıp denedim işe yaramadı Config'ten 1080p yaptım öylede işe yaramadı hocam.
Config'den en fazla 1440-900 çözünürlüğe ulaşabiliyorum 1920-1080 olmuyor.

Eğer bu da olmazsa Metin2'nin kendi ayar dosyasını bulup, oradan çözünürlüğü manuel olarak değiştirmeyi deneyeceğiz. Dosya genellikle oyunun kurulu olduğu dizinde “config” veya “settings” adında bir dosya olarak bulunabilir. Dosyayı not defteri ile açıp çözünürlük ayarlarını 1920x1080 olarak değiştirmeye çalışalım. Steam üzerinden mi oynuyorsun oyunu?

Hayır PvP server oynuyorum hocam.

Hocam bir şey fark ettim dahili ekran Intel(R) Xe Graphics cihazına bağlı, RTX 4070'e bağlı yazması gerekmiyor mu?

Son düzenleme:
Uyumluluk Windows 8 ve Windows 7 olarak çalıştırıp denedim işe yaramadı Config'ten 1080p yaptım öylede işe yaramadı hocam.

Hocam bir şey fark ettim dahili ekran Intel(R) Xe Graphics cihazına bağlı, RTX 4070'e bağlı yazması gerekmiyor mu?

Oyunun EXE dosyasına sağ tıklayıp özellikler > uyumluluk sekmesine gidin ve “tam ekran optimizasyonlarını devre dışı bırak” kutucuğunu işaretlemeyi denedik mi?

Evet 4070'e bağlayın onu.

Oyunun EXE dosyasına sağ tıklayıp özellikler > uyumluluk sekmesine gidin ve “tam ekran optimizasyonlarını devre dışı bırak” kutucuğunu işaretlemeyi denedik mi?

Evet 4070'e bağlayın onu.

Hocam nasıl bağlayacağım tam ekran optimizasyonlarını kapattım o da olmadı galiba 4070'e bağlı olmadığı için açmıyor nasıl bağlayacağım.

Hocam nasıl bağlayacağım denedim o da olmadı galiba 4070'e bağlamamız gerek nasıl yapacağımı bilmiyorum.

NVIDIA kontrol panelinden,
Masaüstünde sağ tıklayarak “nvidia denetim masası”nı açın.
“3D ayarlarını yönet” sekmesine gidin.
“Tercih edilen grafik işlemcisi” seçeneğini bulun ve “yüksek performanslı NVIDIA işlemci” olarak ayarlayın.
Ayrıca, “program ayarları” sekmesine giderek Metin2 için özel ayarlar yapabilirsiniz. Metin2'yi listeye ekleyin ve grafik işlemcisi olarak “yüksek performanslı NVIDIA işlemci” seçeneğini belirleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı