Yeni okulda ders kitabı mevzusu

Ben 3.sınıfı başka yerde okumuştum, 4.sınıfı da taşındığım yerde okudum.
O gün okula ilk defa gittiğimde ilk defa ders kitaplarımı alacaktım, ne olduğundan hiç haberim olmaksızın bana verecekleri ders kitaplarını başka bir öğrenciye verdiler, bana da geldiğim yerden ders kitapları almamı söylediler.
3 Sene öncesi aynısı yeğenimde olmuştu. Yeni gittiği okulda kitap vermediler. Eski okulundan alması gerek dediler. Eski okuluna gittim, aldım. Sebebini sorduğumda kitaplar öğrenci sayısına göre geliyor ve planlama okul açılmadan haftalar önce yapılıyor. Neredeyse tatile girdikten sonra işlemleri yapmaya başlıyorlar. Öğrenci bu planlamadan sonra nakil yapınca kitapları eski okula geliyor bu yüzden kitaplarınız burada demişti. Yani istesen de yeni okulundan alamazsın. Çünkü kitapları fazla göndermiyorlar oraya gelen kitaplarda oradaki sayıya göre gelecektir. Bu yüzden ya eski okulundan gidip alacaksın. Ya da gidilemeyecek kadar uzaksa, durumu müdür yardımcısına bildirirsin seni Milli Eğitim'in deposuna yönlendirirler, gidip oradan alırsın.

Siz liseye geçmemiş miydiniz hocam?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz liseye geçmemiş miydiniz hocam?
Tabii ki liseye geçtim, sadece geçmişte yaşadığım olay üzerinden sordum soruyu.
Bu arada bahsettiğim sorunu yarın lisede yaşar mıyım yaşamaz mıyım belli değil, olacağını da pek sanmıyorum.

Konuyu okuyanlar merak etmeyin sadece bu olayın sebebini vesaire merak ettim, bahsettiğim olaydan beri bu sorunu tekrar yaşamadım şimdiye kadar.
Sağ olsun @Poyraz Kuzgun abimiz aradığım cevabı verdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı