Yeni oyunlar PS4 için de çıkacak mı?

donkerdae

Hectopat
Arkadaşlar ben şimdi PlayStation 4 sileyim versiyonunun siparişini verdim. Fakat yeni bir şey öğrendim, doğru mu bilmiyorum ama galiba yeni çıkacak oyunlar PS4 olarak çıkmayacakmış ve ben şu an sadece var olan oyunları oynayabiliyormuşum. Yani örnek vermek gerekirse her yıl FIFA serisi çıkıyor, PS 5 çıktığı için FIFA 22 serisi sadece PS5 için mi gelecek yani onu doğru mu anlamışım? PS 4 için çıkmayacak mı artık?

Özel dediğimiz Spiderman gibi oyunlar en fazla 2 bahsettiğiniz spor oyunları ise 3-4 sene daha gelecektir.

FIFA gibi oyunlar emin ol 2025'e kadar PS4'e çıkar.
Bahsedilen oyunlar büyük AAA oyunlar.
Örnek: God Of War

Exclusive oyunlar maksimum 1 yıl falan gelir. Sonrası Far Cry gibi oyunlar, sonrası ise spor oyunları ile Sony'nin 8. nesil konsol dünyası kapanır.

Playstation 3 2006'da yayınlandı ve FIFA 19'a kadar desteği vardı. FIFA en az 5 yıl daha Playstation 4'e çıkar diye tahmin ediyorum. Ama oyuncu topluluğu ne kadar fazla olur bilmem.

Jim Ryan açıklamalarına göre 2 sene daha exclusive, normal oyunlar şirketlere bağlı ama 3-4 sene daha var belki fazla bile olabilir. Eğer yayıncı veya grafik delisi değilsen yeni nesile geçmene gerek yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…