Yeni PC aldıktan sonra yapılması gerekenler nelerdir?

Keremmxo78

Hectopat
Merhaba ben bugün G3 sistemi aldım ve hiçbir şey bilmiyorum. Yeni PC aldıktan sonra sıfırdan ne yapılması gerek? Ayrıca anakartım B450 S2H BIOS'a hangi tuşla girerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a muhtemelen Delete tuşuyla giriliyordur. Yeni bilgisayar aldıktan sonra yapman gereken donanım programlarını ve donanım sürücülerini kurup oyun içi olarak ve OCCT gibi programlar ile sistemi test etmek.

Del ile BIOS'a girdikten sonra XMP açmanız yeterli. Driver ve programları kurduktan sonra bir sorun yoksa kullanabilirsiniz. Kesinlikle sürücüleri elle yükleyin aman Driver Booster gibi programlar kurmayın.

İhtiyacınız olan sürücüleri ve gerekli programları kurun.
Driverleri kur, Sonra stress test yap.
BIOS'a muhtemelen Delete tuşuyla giriliyordur. Yeni bilgisayar aldıktan sonra yapman gereken donanım programlarını ve donanım sürücülerini kurup oyun içi olarak ve OCCT gibi programlar ile sistemi test etmek.
İlk olarak windowsu atmam gerek miyor mu? Ayrıca yapılışı alttaki gibi mi

İlk önce flashı kasaya takıyoruz sonra power tuşuna basıyoruz ve ardından biosa giriyoruz biostan ise flash belleği seçip windowsu kuruyoruz. Değil mi?

İlk olarak Windows'u atmam gerekmiyor mu? Ayrıca yapılışı alttaki gibi mi?

İlk önce flashı kasaya takıyoruz sonra Power tuşuna basıyoruz ve ardından BIOS'a giriyoruz BIOS'tan ise flash belleği seçip Windows'u kuruyoruz. Değil mi?

Windows yüklü olarak gelmeli ama siz yine de format belleği hazırlayın. Yapılışı doğru.

Biosdan yapacağınız ayarlar
-XMP açın
-Fast boot açın
-Seri portları kapatın (Gereksiz ve açılış hızlandırır)
-Gereksiz sata kabloları kapatın (Açılış hızlandırır)
Bunlar sadece temel şeylerdir. Daha çok performans ayarları var ama çok uzun yazmam lazım
Bir ara rehber yapacağım, Burayada atarım isterseniz.

Geri
Yukarı