Yeni bilgisayar aldıktan sonra yapılması gerekenler nelerdir?

emircoltu

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün bu sistem geliyor.
Ve sistem ilk açınca neler yapmam gerektiğini tam olarak bilmiyorum. YouTube'dan izlediğim kadarıyla Windows kurmak gerekiyor o kolay ama ondan sonra ne yapıcağmı bilmiyorum. BIOS güncellemesi gerekiyormuş fakat ben korkuyorum elektrik giderse falan diye. Sizce güncellemeli miyim ya da yapmam gereken başka ayarlar var mı? Bilgilendirirseniz iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemi nereden satin aldin? Bazi firmalar Windows kurup gonderiyor. BIOS guncellemesi yapman sart degil. XMP acmani oneririm.

BIOS güncellemesi, sistem çalışıyorsa yapılması gereksiz bir şey. Arada büyük hataları fixliyorlar, o durumda bile ucu bana dokunmuyorsa uğraşmazdım.

İlk önce şunu kur: Latest Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One May 2023 Download

Sağa sola çok tıklayan biriysen antivirüs kurarak başla işlere. Ardından sistemi ne için kullanacaksan Steam, Epic, Adobe, VS vs. gibi programları kurabilirsin.

Arkadaşlar bugün bu sistem geliyor.
Ve sistem ilk açınca neler yapmam gerektiğini tam olarak bilmiyorum. YouTube'dan izlediğim kadarıyla Windows kurmak gerekiyor o kolay ama ondan sonra ne yapıcağmı bilmiyorum. BIOS güncellemesi gerekiyormuş fakat ben korkuyorum elektrik giderse falan diye. Sizce güncellemeli miyim ya da yapmam gereken başka ayarlar var mı? Bilgilendirirseniz iyi olur.

Windows kurduktan sonra BIOS'u güncelleyin, daha sonra sürücülerinizi kurun. Başka yapmanız gereken bir şey yok. BIOS güncellenirken elektriklerin kesilmesi binde bir gerceklesebilecek bir olay, korkmaniza gerek yok.

Hocam arkadaşlar zaten söylemiş bende ek olarak istediğiniz çoğu programı tek setup ile kurabileceğiniz bir uygulama göstereyim.

(Not: Alt taraftaki yerden istediklerinizi seçebilirsiniz.)

Windows kurduktan sonra BIOS'u güncelleyin, daha sonra sürücülerinizi kurun. Başka yapmanız gereken bir şey yok. BIOS güncellenirken elektriklerin kesilmesi binde bir gerceklesebilecek bir olay, korkmaniza gerek yok.
BIOS güncellemeden önce 182 aranılıp bakım planlaması var mı diye sorulabilir. Böylece oran daha da düşer.

Geri
Yukarı